a

Zonguldak memnun musunuz?

Siz değerli okurlarıma şöyle bir soru sorsam acaba nasıl bir cevap verirdiniz diye merak ediyorum. Soru zaten yazının ana başlığında var ama daha detaylı sorayım?

Siz değerli okurlarıma şöyle bir soru sorsam acaba nasıl bir cevap verirdiniz diye merak ediyorum. Soru zaten yazının ana başlığında var ama daha detaylı sorayım?

Bildiğimiz üzere hangi şehirde yaşarsak yaşayalım bir Belediye Başkanı yaşadığımız o şehrin mimarıdır. Yaptığı güzel hizmetlerle şehri VEZİR, ya da kötü işlerle REZİL eder öyle değil mi?

Peki, sizler hangi partiyi tutarsanız tutun ya da partili olmayın şu anda Zonguldak’ın Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan’ın yönetiminden, başkanlığından memnun musunuz?

“Memnunuz”ya da “Memnun değiliz” diyenler tabii ki vardır, olacaktır da ama son günlerde hakkında yapılan eleştiriler yüzünden gardının düşürülmeye çalışıldığını da izliyorum, burada önemli olan şehre yapacak olduğu akıllı icraatlardır, bir vatandaş olarak biz işin “İcraat” tarafındayız.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde çok uzun bir aradan sonra CHP’den Zonguldak Belediye Başkanlığı koltuğunu devralan AK Parti adayı Dr. Ömer Selim Alan 2 yılı aşkın geçen zaman süresi içerisinde söz verdiği icraatlarını yerine getirmek adına tüm halkın da gördüğü şekilde çalışmalarını yoğun bir tempoda sürdürüyor. Sıkıntılar elbette olacaktır da ama sıkıntı çekmeden düzlüğe kim çıkmış ki. Çalışmalar bittiğinde de bu sıkıntılar yerini sevince dönüştürecektir.

Gazipaşa caddesinden Vilayet binası önüne gelindiğinde yolda yürüyen her bir vatandaşın kafasını sahil tarafında yapılan düzenleme çalışmalarına döndürdüğünü gözlemliyoruz. Vatandaşlara, “Bu çalışmaları nasıl buluyorsunuz, memnun musunuz?” diye de sorduğumuzda inanın tek bir kişiden olumsuz bir cevap aldığımıza şahit olmadım ve hatta yakinen tanıdığım CHP’li bir partilinin Başkan Alan’a eleştiri yönelteceğini sandım ama aldığım cevap şu oldu.

“Zonguldak’ta yaşım gereği söylüyorum böyle bir yoğun çalışma görmedim. Ben CHP’liyim ama gerçekten Zonguldak değişmeye başladı. Selim Alan’ı sevmem ama çalışmalarından dolayı da tebrik ediyorum. Seçim öncesi verdiği sözleri yerine getirmeye başladı. 2023 seçimlerine kadar bu yoğun çalışma devam ederse ve “Hep birlikte yeni Zonguldak” sözü tamamlanırsa CHP’nin bir daha burada seçimi kazanacağına ihtimal vermiyorum.

Demek ki Zonguldak’ta hizmet anlamında çok büyük eksiklikler vardır ve bundan önce görev yapan Belediye Başkanları bu şehre gerektiği şekilde hizmet yapmamış ve sadece “Çiçek-böcek-incik-boncuk” işlerle vakitlerini tamamlamışlar bunun başka bir izah yönü de yoktur. Baktığımızda hizmet eden nasıl yapıyor, nasıl beceriyor, parti falan da bahanedir. Yeter ki hizmet aşkı o başkanın içinde olsun.

DİĞER AK PARTİ BELEDİYE BAŞKANLARI

Birde başka bir yönden diğer AK Partili Belediye Başkanlarına bir göz atalım. Bilindiği üzere Zonguldak Merkez ve yakın iki ilçe Belediye AK Parti’nin olmuştur.

Kozlu’da daha önce de görev yapan Ali Bektaş ve Kilimli ilçesinde ise Ali Aslankılıç gibi güçlü bir ismi CHP’den söküp alan genç Başkan Kamil Altun.

Aradan geçen 2 senenin muhasebesine göre Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Selim Alan’ın diğer iki ilçe başkana göre hizmet anlamında açık ara olduğunu rahatlıkla söylemek mümkündür. Merkezle ilçe

arasındaki farkın ve hizmetin daha farklı olduğunu anlamakla birlikte vatandaşın gözünde yapılan hizmet ve değişimin anlamı da farklıdır. Oy veren vatandaş en ufak bir değişimi gözlemlemekte ve bir dahaki seçimde ona göre de adaya oy vermektedir.

Kozlu’da Ali Bektaş daha önce de Belediye Başkanlığı yapmanın verdiği tecrübe ile kalitesini ortaya koyduğu Kozlu girişindeki yeni köprü yapımı ile belli etmiştir ve daha farklı hizmetler de yapacaktır.

Kilimli’nin genç Belediye Başkanı Kamil Altun ise ilk tecrübesine rağmen bir şeyler yapmanın gayreti içindedir ve çalışıyor da. Bu görülüyor ancak Kilimli halkı kendisinden çok daha farklı hizmetler bekliyor. Kilimli merkezde ağırlıklı olarak yapılan çalışmasının yanında hizmet bekleyen ve kendisine oy verip seçim kazandıran mahallelere de hizmet vermesi isteniyor. Bu konuda bana çok eleştiriler geliyor.

Örneğin, özellikle Çamlık mahallesindeki birikmiş sorunlara ele atması, Karıncak derenin içi tamamen dolmuş dere yatağı pisliği sırıtmaktadır. Derenin hemen üstünde daha önce mahalle çocuklarının top sahası olarak kullandığı alanın düzenlenerek halkın hizmetine sunulması istenmektedir. Ayrıca sahanın hemen üstündeki pimapen esnafının aşağı tarafa doğaya attığı çöpler iğrenç şekilde yayılan koku mahalle halkı tarafından fotoğraflarla kendisine iletilmesine rağmen aylardır ses seda çıkmaması ve bu çöp pisliklerinin kaldırılmaması gerçekten çok anlamsız bulunuyor.

Sözü tamamlayacak olursak, tüm başkanların hizmetlerinin halkına yönelik iyi niyetli olduğunun bilincinde olarak “Halka hizmet Hakka hizmet” diyerek başarılar diliyor ve yapılan eleştirileri de dikkate almalarını bekliyoruz.

Kalın sağlıcakla…

reklam
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

X,Y,Z KUŞAĞINA….

reklam
reklam

HIZLI YORUM YAP

reklam
reklam
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.