a

Madenci heykeli yakıştı. Etraf düzenlemesi ?

Zonguldak’ın şirin ilçesi Kilimli’ye geçtiğimiz günlerde “Madenci heykeli” yerleştirildi. Bilindiği gibi Karaelmas diyarı “Kömür kenti ve bunun simgesi de madencidir.” Kömür-Madenci” et-tırnak gibidir ve bu anlamda yapılan uygulama doğru bir karardır.

Kilimli belediyesi tarafından Yurda ŞAHİN – Nazmi ÖZDEN atölyesine yaptırılan madenci heykeli “Kõprübaşı” mevkiindeki alana yerleştirildi. Akşam olduğunda da madenci heykelindeki ışıklar yandığında ilçeye bambaşka bir hava katıyor. Bunu bizzat gece gördüm. Başkan Kamil Altun’un bu anlamlı hizmeti güzel bir davranıştır buna sözümüz yok. Heykel İlçe halkı tarafından da ilgi ve beğeniyle karşılandı.

Ancaaak; burada olan eksiklik var ki eleştiri alıyor.

O da şudur;

Heykele kimsenin bir dediği yok, burada olan eksiklik ise heykelin yuvarlağındaki etrafına döşenen döner kavşaklı trafik uygulamasının saçma sapan halidir. Araç kullanan sürücüler bu döner kavşakta nereye gideceğini şaşırmaktadırlar. Döşenen parke taşlarının etrafındaki yuvarlağın şekli-şemali hiçte hoş olmamıştır. Sayın Başkan Kamil Altun’un bu heykelin etrafını daha güzel, hoş, çiçeklerle demir çerçeve içine alması ve parkelerinde daha yüksek şekilde dizayn edilmesi hem görsel hemde trafik akışının daha sağlıklı olması açısından özellikle araç sahipleri tarafından istenmektedir.

Fotoğrafı konuşturduğumuzda, Madenci heykeli Kilimli’ye çok yakıştı ancak etraf düzenlemesi maalesef olmadı.

Haber-Foto-Yorum: Mustafa Emen.

reklam
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Zonguldak’ta 63 kişi yakalandı…

reklam
reklam

HIZLI YORUM YAP

reklam
reklam
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.