a

Kömürspor’da göçük… Gözler 30 Haziran’da…

“O sene bu sene” olsun diyerek şehrin gözbebeği Zonguldakspor’da geçtiğimiz günlerde atılan olumlu adımlar yerini olumsuzluğa bıraktı.

Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığında Zonguldakspor’un geleceğini garanti altına almak için yapılan toplantıda her şey yolunda gitmiş ve geleceğin planları yapılarak büyük Zonguldakspor camiasında sevinç tavan yapmıştı.

Aradan geçen günler içerisinde Alaattin Kurnaz başkanlığında “güçlü yönetim güçlü Zonguldakspor” planları maalesef suya düşmeye başladı. 23 Haziran’ta yapılması beklenen kongrede çoğunluk sağlanamadığından 30 Haziran’a kaldı ancak günler su gibi geçerken aldığımız bilgilere göre kulübün 12-13 trilyon lira borcu olması başkan olacak ismi ve yönetimi kara kara düşündürmeye yöneltirken bu borcun ağırlığı da tünelin ucundaki ışığı iyice karartmaya yetti. Hatta tünel ışığının çıkışında göçük oluşturdu yollar yine kapandı.

Hal böyle olunca “Ne olacak? Kulübü kim alacak?” yeniden eski durumlara mı düşülecek?” soruları kafalarda dolaşmaya başladı.

“Yeni oluşum” hakkında fedakârlık yaparak Zonguldakspor’un geleceği için önünü açan ve çekileceğini açıklayan “Demir Madencilik” yaşanan gelişmeleri de yakından takip ediyor ve dananın kuyruğunun önümüzdeki birkaç gün içinde kopacağı ifade ediliyor.

Bize gelen çok sağlam bilgilere göre, kongreye kadar eğer yine bir çözüm yolu bulunamazsa ve Zonguldakspor yeni sezona da eskisi gibi sıkıntılar içerisinde devam edecek duruma düşerse “Demir Şirketler” grubu takımın yükünü yine sırtlanmaya devam edecek ve büyük bir olasılıkla da eski kulüp Başkanı Salih Demir elini yine taşın altına koyarak Zonguldak Kömürspor bu şekilde yoluna devam edecek. Bu bilgi kesin olmamakla birlikte kulislerde bu konuşuluyor.

Gelişmeler hakkında son noktayı koymak gerekirse Zonguldakspor’u kaldığı göçükten çıkarıp kurtarmak adına yapılan çalışmalar yarım kalmış ve şu duruma göre de göçükten bir an önce de enkazların kaldırılmasını bekliyor.

Sayın Valimiz Mustafa Tutulmaz’ın bu konudaki net tavrı bilinmekle beraber bu tıkanıklığın yolunun açılması konusunda da kongre zamanına kadar şehrin takımının önünün açılması adına atacağı adımlar camiada merakla bekleniyor.

 

 

 

 

0 0 0 0 0 0
reklam
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Zonguldakspor toplantısında flaş gelişme!

reklam
reklam

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0
reklam
reklam
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.