a
reklam
reklam

Madenci Başkan…SARIAL…

CHP Kilimli İlçe Başkanı Erol Sarıal’ın emekli bir maden mühendisi olduğunu biliyor muydunuz?

Erol beyi çok yakından tanıyan biri olarak bazı bilgiler vereyim.

Bir zamanlar TTK Karadon Müessese Müdürlüğünde kuyu başında sinyalci olarak görev yaptığım dönemlerde “nakliyat servisine” mühendis olarak geldiği zamanda tanımıştım kendisini. Aynı zamanda Görele’li olduğunu öğrendiğimde hemşerim olarak çok daha kanım ısınmıştı Erol beye.

Onu serviste sevmeyen yoktu, mühendisim diye asla burnu havada olan kasıntı biri değildi aksine tam bir işçi yanlısı idi, yardım sevendi, dost ve arkadaştı. Personeline haksız bir uygulama yapıldığını duyduğunda göğsünü gere gere yanında olurdu, işte bu sebeple de Erol Sarıal Karadon’da ve Kilimli’de müthiş bir iz bıraktı.

Emekli oldu CHP’de siyasete başladığında aynı kararlılıkla dik durmaya devam etti. Belediye Başkanlığına aday oldu daha sonra Milletvekiline adaylığını koydu. Kazanamasa da dürüst siyasetiyle herkesin gönlünde taht kurdu ve en sonunda CHP Kilimli İlçe Başkanı olarak başarılı bir şekilde görevine devam ediyor.

Görüldüğü üzere Erol Sarıal emekli madenci başkan olarak sık sık ocağa girerek çalışmalar hakkında bilgi alıyor ve yerinde yaptığı izlenimlerle her anlamda toplum adına faydalı olmaya çalışıyor.

Ne demeli. Helal olsun Erol başkan başarılar diliyorum.

Fotoğraflar konuşursa. Haber-Yorum: Mustafa Emen

erol sarial 1

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Maden ocağında iş kazası: 1 yaralı…

reklam

HIZLI YORUM YAP

r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.