a

BAŞKAN BOZKURT: 19 MAYIS TARİHİMİZİN BİR DÖNÜM NOKTASIDIR…

Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, 19 Mayıs 1919’un Türkiye’nin siyasal tarihinde bir dönüm noktası olduğunu, belirtti.

Günümüzde demokrasiye ve laik Cumhuriyete yapılan saldırıların, 19 Mayıs’ta başlatılan değişim ateşine karşı olduğuna vurgu yapan Başkan Bozkurt, gençleri durumun önemini kavramaya ve Cumhuriyetin kazanımlarını sahiplenmeye çağırdı.

Başkan Çetin Bozkurt 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Bozkurt’un mesajı şöyle:

“19 Mayıs 1919 siyasal tarihimizin dönüm noktasıdır. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarken, Türkiye’yi ve bölgemizi çok derinden etkileyen bir sayfa açmış, mevcut egemenlik teorilerinin tümüne meydan okumuş, ırk, din, dil, mezhep farkı gözetmeden özgürlüğü ve bağımsızlığı için mücadele edeceğine inandığı halka güvenmiş ve kazanmıştı.

Çünkü, 19 Mayıs’ta Mustafa Kemal’in başlattığı yeni siyasetin temelinde insan vardı. O anlayışta kadın-erkek, zengin-yoksul eşittir. 19 Mayıs’ta Samsun’a bu anlayışla çıkılmış, Millî mücadele bu anlayışla başlatılmış, ülkemiz işgalden kurtarılmış, önce Cumhuriyet, daha sonra demokrasi bu anlayışla yaşam biçimi olmuştur.

Günümüzde laik Cumhuriyetimize, demokrasimize, birliğimize, dirliğimize ve bağımsız yargımıza yönelik saldırılar, özünde Mustafa Kemal’in açtığı bu tarih sayfasına karşıdır.

Bu nedenle, Gençlik ve Spor Bayramımızın 102. yıldönümünü kutlarken, başta gençlerimiz olmak üzere herkesi bu tarihi günün anlamını, önemini kavramaya, Cumhuriyetin kazanımlarını kararlılıkla sahiplenmeye ve savunmaya çağırıyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarını saygıyla, şükranla selamlıyorum.”

reklam
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

DEVREK BELEDİYESİ MAYIS AYI OLAĞAN TOPLANTISI YAPILDI…

reklam
reklam

HIZLI YORUM YAP

reklam
reklam
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.