a

YIL 2021 Zonguldak trafiği…

Zonguldak trafiği her geçen gün işin içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Şehrin tek geçiş noktası olan ve “Mecburiyet Caddesi” olarak ün yapan Gazipaşa’da özellikle akşam saatlerinde eve gitmek tam bir işkenceye dönüşüyor. Pandemi sebebiyle eskisi gibi sık trafik sıkışıklığı yaşanmasa da yine de vatandaşlar bu çileye çözüm bulunmasını istiyor.

Yüzlerce vasıta akşam saatleri arasında Gazipaşa caddesine girince uzunluğu 1 kilometreden daha az olan bu caddeyi geçip Kadırga yokuşuna ulaşmak dakikaları buluyor. Mesafe kısa olsa da insanların psikoloji bozuluyor, sinirler geriliyor ve zaman-zaman hoş olmayan kavgalar meydana geliyor.

Sebep belli. İnsanlar işlerinden çıkmış evlerine gidecek ama Gazipaşa’nın yoğunluğu sebebiyle trafik kilitleniyor. Bütün bunlar yetmezmiş gibi, trafik lambalarının olmayışı ve yayaların gelişi güzel yola dalmaları yüzünden sıkıntı kat-kat artıyor. Büyük şehirlerdeki gibi Gazipaşa caddesinin önemli geçiş noktalarına trafik ışıkları konsa bir nebze olsun fayda getireceği belirtiliyor.

Belediye Başkanı Selim Alan şehrin sıkıntılarını çözme adına yoğun bir çalışma içerisinde ancak trafik konusunda da kalıcı planlar çerçevesinde adımlar atması bekleniyor. Fevkani köprüsünün Bakan Murat Kurum tarafından yıkılacağının açıklanması şehir trafiğinde biraz olsun nefes aldırması hesaplanıyor ama bunun da yılları alacağı biliniyor.

Haber: Foto-Yorum- Mustafa Emen

reklam
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Zonguldak’ın yeni camisi göz kamaştırıyor…

reklam
reklam

HIZLI YORUM YAP

reklam
reklam
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.