a
  • İmza Gazetesi
  • KOZLU
  • Kozlu’daki Büfenin ruhsatlı olduğu ortaya çıktı… Yeniden tespit…

Kozlu’daki Büfenin ruhsatlı olduğu ortaya çıktı… Yeniden tespit…

Zonguldak’ın Kozlu ilçesi Fatih sitesinde okul ve camiye yakın olduğu halde çiğ köfteciden alkol ve içki satan büfeye dönüştürüldüğü için vatandaşın tepkisine neden olan büfenin ruhsatlı olduğu ortaya çıktı.

İmza Gazetesinin haberi üzerine Kozlu Zabıta ve polis ekipleri bugün tekrar ölçümü yapılan büfenin okul arka 118.7, okul ön 130.2, cami ön 116.5, cami arka 113.2 metre uzaklıkta olduğu tespit edildi. 

Kozlu Belediyesinden ruhsatı olup olmadığı bilinmeyen büfenin neye göre ve nasıl açıldığını merak eden vatandaşlar, İmza Gazetesinin whatsapp hattına ihbarda bulunarak Kozlu Belediyesi ve Zonguldak Valiliğinin el atmasını istemişlerdi.

İmza Gazetesi internet sitesinde haberin yayınlanmasının ardından Zonguldak Emniyet Müdürlüğü ve Kozlu Belediyesi konuya duyarlılık gösterip bugün tekrar ölçüm yaptı. 

Yapılan ölçümlerde “Alkollü içkilerin perakende veya açık olarak satışının yapıldığı yerler ile örgün eğitim kurumları ve dershaneler, öğrenci yurtları ve ibadethaneler arasında kapıdan kapıya en az yüz metre mesafenin bulunması zorunludur.” maddesinin çiğnenmediği cami ve okula olan mesafelerin 100 metreden fazla olduğunun tespit edildiği açıklandı. 

 

Konuyla ilgili yönetmelik ve madde şu şekilde:

“TÜTÜN MAMULLERİ VE ALKOLLÜ İÇKİLERİN SATIŞINA VE SUNUMUNA İLİŞKİN USUL VE ESASLAR HAKKINDA YÖNETMELİK

Tütün mamulü satışının yapılamayacağı yerler ve yöntemler

Perakende, açık alkollü içki satışı ve nargilelik tütün mamulü sunumu ile ilgili işyerlerine ilişkin esaslar

(5) (Ek:RG-18/9/2013-28769) Alkollü içkilerin perakende veya açık olarak satışının yapıldığı yerler ile örgün eğitim kurumları ve dershaneler, öğrenci yurtları ve ibadethaneler arasında kapıdan kapıya en az yüz metre mesafenin bulunması zorunludur. Mesafe şartı, satış belgesinin verildiği tarih itibariyle aranır. Ancak 11/6/2013 tarihinden önce işyeri açma ve çalışma ruhsatı ve satış belgesi almış işletmeler için bu şart aranmaz. Bu işletme sahipleri işletmelerini birinci ve ikinci derece kan hısımlarına devredebilir. Mesafe şartı turizm belgeli işletmeler için uygulanmaz.”

0 0 0 0 0 0
reklam
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Zonguldak aşı haritasında maviye döndü…

reklam
reklam

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0
reklam
reklam
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.