a

KASİAD’tan Sel Bölgesi’ndeki Okullara Dezenfektan Yardımı

KASİAD Vakfı 11 Ağustos’ta Bozkurt başta olmak üzere ilçelerimizde meydana gelen hasarın onarılması için yardımlarını sürdürüyor.
Temel gıda maddelerinin yanı sıra, altyapı malzemeleri, jeneratör, su motoru, bot, battaniye, yastık gibi birçok kategori de yardım faaliyetlerini sürdüren KASİAD VAKFI, okulların açılmasıyla birlikte sel bölgesindeki okullara da dezenfektan gönderiyor.
10.000 adet dezenfektan Bozkurt, Abana, Pınarbaşı, Küre, Çatalzeytin, Azdavay, Şenpazar ve İnebolu’da eğitim gören öğrencilere İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri aracılığıyla ulaştırılıyor.
Yardım faaliyetlerinin ihtiyaç odaklı yapıldığını belirten KASİAD Kastamonu Şube Başkanı Ahmet Katar:
‘’Sel felaketi sonrası ilçelerimize Türkiye’nin dört bir yanında yardım malzemeleri ulaştı. Bu tür afetlerde yardım malzemelerinin ihtiyaç odaklı dağıtımı problem olabiliyor. Biz bölgedeki arkadaşlarımız yardımıyla hangi alanda talep varsa ona göre yardımlarımızı afetzedelere ulaştırmaya gayret ettik. Yetkililerden gelen talepleri ivedilikle dikkate alarak ihtiyaç malzemelerinin teminini sağlamaya çalıştık. Bu bağlamda son olarak 10.000 adet dezenfektanı sel bölgesindeki ilçelerimizde yer alan okullara dağıtma kararı aldık. Bu çabamızın yerine gelmesine destek olan İlçe Milli Eğitim Müdürlerimize teşekkür ediyorum. Biz onlar aracılığıyla öğrencilerimize ulaşıyoruz. Ümit ediyoruz ki hem sel felaketinin yaraları ortadan kısa sürede kalkacak hem de pandemi etkisiyle uzun müddet uzaktan eğitim gören öğrencilerimiz bir daha okullarından ayrı kalmayacaktır.’’

0 0 0 0 0 0
reklam
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kastamonu’da iki katlı ahşap ev alev alev yandı: 1 yaralı!

reklam
reklam

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0
reklam
reklam
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.