a

Dr Lütfi Altunsu ve Bakka ekibi Aynur Ablada…

Bakka Genel Sekreterliğine atanan Dr Lütfi Altunsu Saha çalışmalarında. Çaycuma’da Zonguldak Yöresel Ürünleri ile tescilli Aynur Abla Çaycuma Manda yoğurdu ile özdeşleşen üretici Aynur Çakar’ı işyerinde ziyaret etti.

Ziyarette Bakka ekibinden Mehmet Çetinkaya,Alper Erenler,Volkan Zirek de hazır bulundu.Aynur Abla heyete başta manda yoğurdu ve diğer yöresel ürünler ile ilgili Zonguldak ve Türkiye’de yaptıkları çalışmaları anlattı. Genel Sekreter Dr Lütfi Altunsu’ya Alternatif Ekolojik Tarım ve Turizmle ilgili çalışmalarını ve geldikleri nokta hakkında bilgiler verdi.

Zonguldak İli Manda Birliği ve Zonguldak-Bartın-Karabük İlleri Sosyal Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği Kurucu Başkanı Şenol Çakar’da ziyarette hazır bulunarak bölge ile ilgili genel konular hakkında bilgiler aktardı.

Aynur ve Şenol Çakar Dr Lütfi Altunsu’nun tecrübe, bilgi ve birikimlerinden bölge olarak istifade edeceklerini. katkıları ile yapılacak yeni projelerle kömüre alternatif iş kollarının özellikle başta hanımlar, gençler, kırsal kesim olmak üzere fayda tesis edeceğine inandıklarını ifade ederek yaptıkları ziyaret için teşekkür ettiler.Bu arada Filyos Projesi kapsamında yapılan çalışmaların bölgeye avantaj ve dezavantajlarınında konuşulduğu ziyarette Güzelyaka ve Yakademircilerin kirazından yenilerek bu köylerde özellikle kiraz ve incirinin çok meşhur olduğu gören Bakka yetkilileri bunun değerlendirilmesi içinde inceleme araştırma yapılması için not aldılar.

reklam
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Jandarmadan kenevir baskını…

reklam
reklam

HIZLI YORUM YAP

reklam
reklam
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.