a

Denizlere 10-20 milyon ton plastik. “ Yuh artık.”

Geçtiğimiz günlerde Valilik binası önünde “Sıfır atık” projesi hakkında doğaya verilen çok ciddi zararlarla ilgili fotoğraf sergisi yapıldı ve Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkanı Ömer Selim Alan ve diğer daire müdürleri katıldı.

Sergiyi ilgiyle takip eden Vali Mustafa Tutulmaz fotoğraflara yazılan zarar verici ve gerçekten üzücü rakamları okuduğunda şaşkınlığını gizleyemedi ve bu durumlara mutlaka çözüm bulunması gerektiğinin altı çizildi.

Fotoğrafın bir tanesinde “Denizlere her yıl 10-20 milyon ton dolayında plastik atılıyor” yazısı yürekleri sızlattı. Diğer fotoğrafta ise “Türkiye’de yılda 1 milyon ton kâğıtla gereksiz yazışma yapılıyor” yazısı da yine yürekleri sızlattı.

Bu kadar gereksiz yapılan israfın önüne mutlaka geçilmezse gelecek kuşaklara gerçekten yaşanabilir bir ülke nasıl bırakacağız diye de hep birlikte sorgulamamız lazım öyle değil mi?

Fotoğrafı konuşturduğumuzda, bu kadar acımasızca yapılan israfa karşı da tek laf etmek gerekiyor. Diyoruz ki, “YUH ARTIK.” Bu vatan hepimizim ve hep birlikte sahip çıkalım, gereksiz şekilde doğayı kirletmeyelim.

Haber: Yorum-Mustafa Emen.

vali ve s. alan

0 0 0 0 0 0
reklam
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Cüntay’dan anlamlı sözler…

reklam
reklam

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0
reklam
reklam
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.