DOLAR

13,7194$%0.4

EURO

15,5684%0.18

GRAM ALTIN

786,21%0,93

ÇEYREK ALTIN

12.515,06%0,16

TAM ALTIN

12.515,06%2,21

BİTCOİN

679997฿%-8.33814

a

Genellikle bu sayfalarda siyasi yazılar ve siyasi eleştiriler yaparken oldukça dikkat ederim, hangi parti olursa olsun kırmamaya, dökmemeye dikkat eder diyeceğimi derim. Buradan “suya, sabuna dokunmamak” gibi bir anlam çıkarılmasın, çıkarılırsa da çok önemsemem, daha önce dediğim gibi tekrar edeyim: siyasetçiler parklardaki güvercinlere benzerler, ihtiyaçları olduğunda ellerinizdeki buğdayı yerler, havalanınca kafanıza s.çarlar.

Benim ve birlikte yaşadığım yakın komşularımın siyasi görüşleri ne olursa olsun düğünümüzü birlikte yapar, cenazemizi de birlikte kaldırırız, siyasetçiler çoğunda olmaz, bu nedenle “müjde” konusunu yazarken lütfen siyasi bir yaklaşım olarak bakmayalım.

Hafta sonu Kilimli ve Gökçebey kongreleri vardı ve iktidar milletvekilleri bu her iki ilçenin teşvikler konusunda özel bir konuma getirildiğini ve bu nedenle bu ayrıcalığı yapanlara teşekkürlerini ilettiler ve yerel kamuoyuna da büyük bir müjde olarak sundular. Bu haber üzerine ben de heyecanlandım, Maden Mühendisliği, A sınıfı İSGU nın yanında aynı zamanda Başkent Üniversitesinden almış olduğum KOBİ Danışmanlığı sertifika sahibiyim-Bana bir de reklam yaptırdınız, ama başka türlü izah edemezdim- yani konu beni bire bir ilgilendiriyordu. Araştırdım; RG yayınlanan bölgesel teşvik karalarını, daha önce çıkan yasaları aklım erdiğince inceledim, ben böyle bir sonuca ulaşamadım, yani teşvikler çıkarılırken lokal bölgeler ayrılmıyor ve o ilin tamamını kapsıyor, bu meyanda Zonguldak ilimiz 3. Bölge teşvik kapsamında olup yasanın içerisinde bazı istisnalar yapılmış ve bazı iş kolları 4. Ve 5. Bölge Teşvik kapsamlarına alınmışlardır, alınan bu karalar yeni ve sürpriz değil, bilinen bir durumdu, bunu Kilimli ve Gökçebey halkına bir “müjde” olarak neden sunuldu anlayamadım, eğer özel bir durum varsa bunu sayın Milletvekillerimiz açıklarlarsa bilgi sahibi olmuş oluruz, yok eğer bilinen bir durumu “müjde” olarak sunmuşlarsa buna isim veremiyorum.

Asıl müjdeyi ben vereyim o zaman:3. Bölge Teşvik kapsamında olan Zonguldak değişik iş kollarında -ki buna OSB ler dahil- 4-5. e de girer. Asgari 500 000, azami

20 000 000 tl alabilirler, hibe konusuna hiç girmiyorum, hibe apayrı bir ayrıcalık. Sayın Milletvekillerimiz bu teşvik ve hibelerden kimleri, nasıl faydalandırdıklarını da açıklarsalar daha isabetli olurdu, yoksa yapılan açıklama malumun ilanından başka bir şeyden öteye gitmez. Bir Uzman olarak tekrar ve samimi olarak soruyorum: Sayın Milletvekillerimiz Kilimli ve Gökçebey için yapılan bu “müjde” konusunu biraz daha açar mısınız?

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Karadeniz’de bulunan gaz 320 milyar değil 1 trilyon metreküp…

reklam
reklam

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0
reklam
reklam
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.