a

Yıllar önce yaşamaya başladığı Japonya’da Türkiye ve Zonguldak’ı her fırsatta tanıtmaya çalışan Zonguldak Devrekli Murat Enşici, anlamlı bir etkinliğe daha imza attı. 

Japonya’da yaşayan GELİSİM MARBLE AND CARPET CO.LTD. sahibi Murat Enşici’nin hayata geçirdiği Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Köksal Toptan ile Türkiye-Japonya Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanı Yılmaz TUNÇ’un destek verdiği “KADER BİRLİĞİ (GOEN) ” projesiyle Türk-Japon dostlukları pekiştirildi. 

İki ülkenin de sel felaketleri nedeniyle sıkıntı yaşamasından “Kader birliği” projesi olarak adlandırılan projede sergi düzenlendi. Sergide Zonguldak ve Bartın illerinin yöresel ürünleri sergilenirken hazırlanan özel belgesel de gösterildi.

Enşici, “Etkinliğin amacı gecen yıl temmuz ayında, Kumamoto bölgesinde sel felaketi ve deprem gibi bir dizi doğal afetler yaşandı. Afet bölgelerinin yeniden inşasına destek olmak, ve Türkiye olarak bölge halkına desteklerimizi gösterip iki ülke dostluğunu pekiştirmek amacı ile, 16-21 Eylül tarihlerinde, Fukuoka şehrinde bulunan Asya Sanat Müzesi’nde bir hafta sürecek bir sergi etkinliği düzenliyoruz” dedi. 

Öte yandan özellik istenmesine rağmen Karabük İl Kültür Müdürü İbrahim Şahin’in söz verdiği yöresel kıyafetleri göndermemesi nedeniyle Japonların en çok merak ettiği Karabük tanıtılamadı. 

0 0 0 0 0 0
reklam
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Boşanma aşamasındaki eşini pompalı tüfekle öldürdü…

reklam
reklam

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0
reklam
reklam
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.