a

Zonguldak’ın “Olmazsa olmazı” Cumhurbaşkanına iletildi…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “rüyam” diye bahsetmiş olduğu, Karadeniz Sahil Yolunun batı aksının olmazsa olmaz ayağı olan Kilimli-Filyos karayolunun yapılması talebi ilk defa Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletildi. 

Zonguldak merkez ve Ereğli, Alaplı’nın Filyos Projesinden istihdam ve ekonomik yönden daha fazla faydalanabilmesi için de “Olmazsa olmaz” gözüyle bakılan Kilimli-Filyos arası karayolunun yapılmasının gerekliliği Ak Parti Zonguldak İl başkan Yardımcısı ve aile dostu Muammer Avcı tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletildi.

Avcı, konuyla ilgili sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

DOĞALGAZA GİDEN YOL
Sn. Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan’ı, Zonguldak’ımızı yeniden yakın tarihindeki o güçlü dönemine, ekonomi de yeniden şahlanıp adeta Kuzeyin Yıldızı konumuna taşıyacak Filyos vadisi projesine ulaşımda, çok önemli görev üstlenecek olan, Kilimli – Filyos arası karayolunun Proje detayları hakkında bilgilendirme fırsatımız oldu.
Bilindiği gibi, hali hazırda ikinci makas mevkii, K—1 kavşağı lokasyonundan başlayıp, 4 sıralı tünel ( 8 tüp ) ve Bölünmüş yol ile Kilimli ilçemizde nihayetlenecek proje imalatı, planlandığı hızda devam etmektedir. Projede bulunan tünellerin tamamında ışık görüldü. Artık tünellerin içerisinde su drenaj menfez çalışmaları ve nihai betonlama çalışmaları devam ediyor. Gerek Karayolları Bölge Müdürümüz, gerekse Yüklenici firmanın yönetim kurulu başkanı ile yaptığımız görüşmelerimizde, projenin bu yılın sonu itibari ile halkımızın hizmetine açılacağı hedefinin realize edileceğini teyid etmiş olduk.
Bu projenin devam eden etabı Kilimli – Filyos arası karayoludur. Projenin uzunluğu 20 km. dir. Projede, toplam uzunluğu 12 km olan 9 sıralı Tünel ( 18 tüp ), ve yine toplam uzunluğu 8 km olan bölünmüş yol bulunmaktadır. Projenin tamamlanması ile, Cumhurbaşkanımız Sn. R.Tayyip Erdoğan’ın bir canlı yayında rüyam diye bahsetmiş olduğu, Karadeniz Sahil Yolunun batı aksının önemli bir etabı da tamamlanmış olacaktır.
Yine projenin hayata geçmesi, Çaycuma, Devrek, Gökçebey ilçelerimizin Filyos vadisine ulaşım rahatlığına, Merkez ilçe, Ereğli, Alaplı, Kozlu, Kilimli ilçelerimiz ve beldelerimizin de kavuşması anlamına gelecektir. Bu durum Zonguldak’ımızdaki gençlerimizin istihdam beklentisine de, adil ve eşit imkan sağlamış olacaktır.
Bizlerin hedefi, Karaelmasımızın yazılan bu yeni ve görkemli tarihinde, Sn.Cumhurbaşkanımız R.Tayyip Erdoğan liderliğinde, Enerji üssü, emeğin, alın terinin, kömürün ve doğalgazın başkenti Zonguldak’ımızda, tersine göçü sağlayacak iş imkânlarını çeşitlendirip arttırmak, kara, hava, deniz, tren yolları bağlamında lojistik ağımızı tamamlamak, ve halkımızın hak ettiği yaşam kalitesini, konfor alanlarını, gelir seviyesini arttırmak ideali ile çalışmaktır.
Saygılarımla..”

reklam
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Gönüllü kan bağışında bulundular hayat kurtardılar…

reklam
reklam

HIZLI YORUM YAP

reklam
reklam
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.