a

Zonguldak’ın bitmeyen çilesi Kilimli sahil yolu..!

Bir madenci şehri olan Zonguldak, Gazipaşa Caddesi yıllardır trafikte alternatifi olmayan bir yer haline geldi. Günün birçok saatinde trafik sıkışmakta hatta durma noktasına gelmekte. Bu trafiğin bir kısmını sadece şehir içindeki araçlar değil şehri transit geçmek isteyen gerek ağır gerek hafif vasıtalar oluşturmaktadır. Hal böyle olunca da Sahil yolunun önemi çok daha büyümekte, adeta şehrin can damarlarından biri görevini üstlenmek üzeredir. Yolda çalışmalar uzun süredir devam etmekle birlikte hizmete açılması ve şehrin bu anlamda rahatlatılması sabırsızlıkla beklenmektedir.

Zonguldak 2. Makas bölgesinden açılan tünel ile bağlık meydanına oradan açılan bir diğer tünel ile Kapuz’a geçilecek. Kapuza gelen araçlar doldurulmuş deniz yolu vasıtasıyla Kilimli İlçesine ulaşabilecekler. 2. Makas mevkisinden Kilimli merkezine gitmeniz 30 dakika ila 45 dakik arasında bir zaman alırken yeni yapılan yol ile tahminen 10 dakikaya düşmesi planlanıyor.

Kilimli’de yaşayan vatandaşlar yıllardır yolun biteceği günü hasret ile bekliyorlar. Aracınız ile 10 dakikada, toplu taşıma ile 30 ila 45 dakika arasında süren yol maddi, manevi olarak insanları çok zorlamakta. Yapılan sahil yolu ile bu ulaşım süresinin en fazla 10 dakika olacağı düşünülmekte bu da bölge halkı tarafından neden bu kadar çok istendiğinin açıklar niteliktedir. Zonguldak’taki trafik artık bütün vatandaşlar tarafından çok sıkıcı duruma gelmiş durumdadır. Yapılan sahil yolu ile ilk olarak şehir merkezinden Filyos tarafına geçecek araçlar için Gazipaşa Caddesini kullanma devri sona erecek. Ağır vasıtalar şehrin içinden geçmeyecekler. Bununda %25 ila % 50 arasında trafikte rahatlama sağlayacağı hesaplanıyor.

Haber: Foto-Yorum-Mustafa Emen

reklam
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Zonguldak dahil 26 ilden 70 yer altı maden işletmesine milyonluk destek…

reklam
reklam

HIZLI YORUM YAP

reklam
reklam
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.