a

Zonguldak ne zor şehirdi! Uçaklar geliyor uçuyoruz…

Yemyeşil doğası, denizi, sevecen insanları, Milli serveti olan taşkömürü, ve özellikle de Türkiye’nin ilk vilayeti Karaelmas diyarı Zonguldak tüm güzelliklere ve özeline rağmen bir o kadar da çok zor bir şehir olarak da yıllarca gündemde oldu. Zorluğu engebeli olan, inişli-çıkışlı merdivenli ve düz bir arazi yapısına sahip olmamaktan kaynaklanır ve bu yüzdende hizmet anlamında diğer şehirlere göre dezavantajlıdır. Bu zorluklara bir de yetkililerin vurdumduymazlıkları hizmet eksiklikleri eklenince işte o zaman var olan zorluklar tavan yapmaktadır.

Yemyeşil doğası, denizi, sevecen insanları, Milli serveti olan taşkömürü, ve özellikle de Türkiye’nin ilk vilayeti Karaelmas diyarı Zonguldak tüm güzelliklere ve özeline rağmen bir o kadar da çok zor bir şehir olarak da yıllarca gündemde oldu.

Zorluğu engebeli olan, inişli-çıkışlı merdivenli ve düz bir arazi yapısına sahip olmamaktan kaynaklanır ve bu yüzdende hizmet anlamında diğer şehirlere göre dezavantajlıdır. Bu zorluklara bir de yetkililerin vurdumduymazlıkları hizmet eksiklikleri eklenince işte o zaman var olan zorluklar tavan yapmaktadır.

Geçen yıllar içerisinde bu zorlukların sürekli olarak gündemde tutulması ve göreve gelen Belediye başkanlarının engebeli arazi yapısı nedeniyle hizmet yapamadıkları bahanesi altında savunma yapmaları Zonguldak’ı sürekli olarak geriye götürmüş ve medeni şehirler arasına girememesine sebep olmuş ve “Türkiye’nin en kalabalık kasabası” olarak adı gündemden düşmemişti.

İşte bu kötü karamsarlığın ve olumsuzlukların ortadan mutlaka kalkması ve güzelim doğa harikası Zonguldak’ın bir şekilde üzerindeki ölü toprağını üzerinden atması gerekiyordu. Çünkü her geçen sene bu şehrin insanları ekmek yedikleri ve çoluk çocuğunu büyüttüğü bu şehirden göç etmeye başlamış ve Karaelmas diyarı “Karalara” bürünmeye başlamıştı.

Gel zaman git zaman son dönemlerde özellikle de AK Parti iktidarının Zonguldak’a verdiği önemle gerçekten güzel işler olmaya başladı. Burada parti gözetmeksizin yapılan ve yapılmakta olan gelişmeleri göz ardı ve inkâr etmek nankörlük olur. Elbette iktidardır yapmak zorundadır ama bakıldığında ne kadar iktidarlar geldi geçti bu kadar hizmetler ne zaman Zonguldak’a geldi.

Baktığımızda, 150 yıllık hasret Filyos projesi, Hava alanı ve uçuşlar nihayet başladı. Ereğli-Zonguldak yolu mükemmel durumda 1 saatte gidilen Ereğli’ye artık yarım saatte gidiliyor. Zonguldak-Kilimli sahil yolu son aşamada yıl sonunda bitiyor. Bundan sonra Kilimli-Filyos yolu projesi hayata girecek. Zonguldak dere yatağı temizleniyor. Ömer Selim Alan’ın başkanlığında söz verilen projeler hızla devam ediyor. Zonguldak’a mükemmel bir görsellik katan uzun Mehmet Camii ve millet parkı şehrin havasını değiştirdi.

Zonguldak sahil yolu 2-3 ay içerisinde bitecek ve şehre bambaşka bir güzellik katacak ve ardından da Lavuar alanı başlayacak. “Zor şehir Zonguldak” artık geride kalıyor. Akıllı plan projeler hayata geçtikçe ve teknolojinin de verdiği imkânlarla tüm zorluklar aşılıyor ve Zonguldak medeni ve çağdaş şehirler arasında yerini almaya başlıyor. Yapılan açıklamalara göre de 2023’te Zonguldak şahane yaşanabilir bir şehir haline gelecek bunu yapılan çalışmalardan görüyoruz ve bu şehre kim bir çivi çakarsa da alkışlıyor helal olsun diyoruz.

UÇAKLAR GELİYOR UÇUŞLAR BAŞLADI

ucak

Zonguldak’ta yaşanan çok önemli bir hizmet ve güzellik de Hava alanının tamamen uçuşlara hazır hale getirilmesi ve en sonunda da büyük uçakların çok rahatlıkla gelip giderek uçuşların başlamasıdır. Bu

konuda yıllardır İMZA Gazetesi olarak özellikle de gazetemizin sahibi değerli arkadaşım Osman Sav’ın bıkmadan usanmadan bu konunun çözüme kavuşması adına verdiği büyük ve örnek mücadeledir. Kendisi ne bir Milletvekili ve ne de bir yetkili isimdir. Osman Sav sorumlu bir gazeteci olarak elinden gelenin en iyisini ve hatta daha fazlasını yaparak uçakların hizmete girmesi adına adeta savaş vermiştir ve işte gelinen mutlu sonda onun da İMZA payı büyüktür bu anlamda da kendisini gazetenin Genel Yayın Yönetmeni olarak yürekten kutluyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun. Bu değere Zonguldak ve yöre halkı olarak sahip çıkalım. Uçaklarımızın sürekliliği adına elimizden geleni yapalım. Son olarak da Sayın Valimiz Mustafa Tutulmaz’ın şehrimizde göreve başlamasından itibaren yaptığı güzel hizmetleri ve Hava alanının da hizmete girmesi adına uğraşılarını yürekten kutluyoruz. Hep birlikte Zonguldak’ı layık olduğu yere taşımak için gayret gösterenlere de kocaman bir teşekkür ediyoruz.

Kalın sağlıcakla…

0 0 0 0 0 0
reklam
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Dananın kuyruğu koptu.!

reklam
reklam

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0
reklam
reklam
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.