a

Zonguldak kurtulacak kâbus bitecek…

Özellikle yol sorunu nedeniyle Türkiye’nin en geri kalmış vilayeti olarak gündemde olan Zonguldak’ta son yıllarda bu konuda yapılan aktif çalışmalar sonucunda ciddi derecede adımlar atılarak sıkıntılar çözülmeye başlandı.

Geç oluyor ama temiz oluyor.

Uzun senelerdir bir türlü çözülemeyen Zonguldak-Ereğli yolu nihayet tamamlanarak 60 km.lik yol 40 km. kadar düşerek 30-40 dakikada Ereğli’ye gidilebiliyor. Önceden ise 1 saati aşkın zaman alıyordu ve üstelik yol çok tehlikeli idi…

Buranın sorunu tamamen çözüldü ama yine de yol boyunca yarım kalan eksiklikler üzerine çalışmalar da devam ediyor. Zonguldak-Ereğli yolu gündemden çıktı tamamlandı.

Zonguldak-Kilimli sahil yolu…

Sırada olan Zonguldak-Kilimli sahil yolu çalışmaları da son sürat devam ediyor. Şehir merkezinde Tır ve kamyonları ağır vasıtalı araçları görmekten artık nefret eder hale gelen Zonguldak halkının bu çilesi de çok kısa zaman da sona erecek.

Daha önce kısmen de olsa yapılarak kullanılmaya başlanan ancak sahil boyunca yaşanan denizin şaha kalkması ve fırtına sonucunda yolun tamamen dalgalarca yerle bir edilmesi sonrası yol kullanılamaz hale gelmiş ve çalışmalar da durdurulmuştu.

Yetkililerin bu soruna çözüm bulması için girişimler netice verince de yol yeniden sil baştan harekete geçildi. Zonguldak-Kilimli sahil yolunda çok büyük gelişmeler yaşanmak suretiyle tünellerde ışık görünmüş ve verilen bilgiye göre de yolun ulaşıma yılsonuna kadar hizmete açılacağı müjdesi sevinçle karşılandı.

Fotoğrafı konuşturduğumuzda, bu çalışmalar bittiğinde fotoğrafta da görüldüğü üzere işte bu şekilde modern bir yola kavuşulmuş olacak ve yol kâbusu da bitmiş olacak. Hem vatandaşlar ve hem de araçlar rahatlığa kavuşacak. Hadi hayırlısı diyelim…

Fotoğraf konuşursa: Haber-Yorum: Mustafa Emen.

reklam
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Meteorolojiden Karabük, Kastamonu, Düzce, Zonguldak, Bartın için uyarı…

reklam
reklam

HIZLI YORUM YAP

reklam
reklam
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.