a

Zonguldak değişiyor ya liman?

Türkiye’nin ilk vilayeti “Karaelmas Diyarı” Zonguldak kuruduğunda nüfusunun 30 bin olarak hazırlandığını daha önceki açıklamalarında CHP’li başkan Muharrem Akdemir basın toplantısında açıklamıştı, aradan yıllar geçti Zonguldak çok değişti, büyüdü nüfusu 600 binlere dayandı.

O yıllarda Zonguldak şehri “KÖMÜR” olarak ülkemizin lokomotifi idi. 50-60 bin civarında maden işçisinin ocaklarda çalıştırılmak üzere işe alındığını büyüklerimiz söylüyordu. Tabii ki bu derenin altından çok sular aktı. Kara akıyordu Üzülmez deresi ama şimdilerde “dere ıslahı” çalışmaları yapılıyor.

Yani 2021 yılına gelindiğinde eski Zonguldak yok.

Zonguldak değişiyor.

Projelerle çok modern bir şehir haline getirilmeye çalışılıyor.

Zonguldak değişiyor da, değişmeyen tek kötü görüntü LİMAN.

Buradan TTK gelir elde ediyor ama Filyos limanı bitirilip hayata geçtiğinde burasının mutlaka bir şekilde plan projesinin yapılması gerekiyor. Kömür stok sahası ve diğer faktörler şehrin önünü tıkıyor. Bunları yetkililer de görüyordur diye fotoğrafla konuşturalım dedik. Bizden hatırlatması.

Fotoğraflar konuşursa: Haber-Yorum-Foto: Mustafa Emen.

0 0 0 0 0 0
reklam
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

ÖZLÜYORUZ Harun Ersoy-Çetin Sezgin…

reklam
reklam

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0
reklam
reklam
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.