a
reklam
reklam

Zonguldak değişiyor. Sırada Fevkani köprüsü var…

Zonguldak'ın sembollerinden olan ve üzerinden her gün yüzlerce aracın geçtiği 56 yıllık Fevkani Köprüsüyle ilgili olarak 7 yıl önce hazırlanan raporun korku yaratmasıyla birlikte yıkılması gündeme gelen ve aylardır sürekli konuşulan” Fevkani Köprüsü”, AK Parti Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan’ın da sık sık yıkılmasına onay vermesiyle iyice halkın gündemine oturdu.

Zonguldak’ın sembollerinden olan ve üzerinden her gün yüzlerce aracın geçtiği 56 yıllık Fevkani Köprüsüyle ilgili olarak 7 yıl önce hazırlanan raporun korku yaratmasıyla birlikte yıkılması gündeme gelen ve aylardır sürekli konuşulan” Fevkani Köprüsü”, AK Parti Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan’ın da sık sık yıkılmasına onay vermesiyle iyice halkın gündemine oturdu.

Raporda köprünün aşırı yıprandığı, yıkılma riski bulunduğu ve yeniden yapılması gerektiği belirtilmişti. Ekonomik olarak böyle teferruatlı bir köprüyü yıkmak gerçekten öyle kolay bir iş değildir. Üstelik şehrin estetik olarak görüntüsünü de yerle bir eden bu köprü yıkıldığında nasıl bir değişik şehir görüntüsü olacağı da halk arasında heyecan yaratıyor.

Bir şehrin eski kalıntılarının yıkılıp değişmesi ve yepyeni bir Zonguldak yaratılması için yıllara ihtiyaç vardır. Üstelik fevkani köprüsünün her bir tarafı demir yığınıyla kaplıdır ama değişiklik gerekiyorsa plan ve projeler yapıldıktan sonra süratle harekete geçmek lazımdır. Üstelik ekonomik külfeti de cabasıdır. Böyle yeni bir köprüyü yapmak ve hizmete sokmak Belediyenin bütçesiyle olacak iş değildir. Yani Devletin kol kanat germesi şarttır. Ömer Selim Alan AK Parti Belediye Başkanı olduğuna göre ve üstelik Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da desteğini arkasında gördüğüne göre bu iş bitmiş demektir.

Yani bu şu demek oluyor…

Türkiye’nin ilk Vilayeti olma özelliğine sahip olan Karaelmas diyarı Zonguldak’ın kaderi artık o eski düşünce zihniyetinden kurtulup çağdaş bir şehir olma özelliğine doğru koşmaktadır. Bunda emeği geçen her kim varsa onlara biz buradan şapka çıkartıyoruz ve alkışlıyoruz.

Elbette henüz ortada hiçbir şey yoktur ama olağanüstü bir durum meydana gelmezse bu köprü çok yakın bir zamanda yıkılmaya başlayacaktır bunun için gerekli olan tüm adımlar atılmış ve karar alınmıştır. Belediye Başkanı Dr. Selim Alan bu saatten sonra da bu işin peşini bırakmayacak ve verdiği sözü de yemeyecektir.

Zonguldak ilinin değişime, yenilenmeye, çağdaş bir şehir olmaya hakkı vardır bu hakkı da almaya yönelik yapılan değişimlerden son derece memnun olduğumuzu ifade etmek istiyorum. 65 yaşıma girmiş ve bu şehirde 1972-73 yıllarından itibaren basın sektörünüm içinde olan birisi olarak gelecek kuşaklarımız adına bu güzelliklerin yaşanmasını gönülden temenni ediyorum. Karaelmas diyarının evlatları artık bu güzelliklerle yaşamayı hak etmektedir.

Sahil yolundan başlayan değişimlerin plan ve projelere göre artarak devam etmesini ve açıklanan 2023 vizyonuna göre yetiştirilmesini dört gözle bekliyoruz. Yeni şahlanan Zonguldak’ın ekonomik, sosyal ve spor alanında da sesini daha gür bir şekilde çıkarmasına olan inancımız tamdır diyerek gerçekten bu güzellikleri görmek için sabırsızlanıyoruz.

Bu pandemi döneminin de bitmesi için “maske-mesafe-temizlik” kurallarına mutlaka uyup TURUNCU’dan kurtulup MASMAVİ günlere dönerek gereken sorumlu vatandaşlık görevimizi en iyi şekilde yerine getirmemizi de yürekten diliyorum.

Kalın sağlıcakla…

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

ZAMDAN ZULÜMDEN, ÇAMUR VE ÇÖPE…

reklam

HIZLI YORUM YAP

r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.