a

Yıllara meydan okuyan “Fevkani Köprüsü”…

Yıllardır ihmale uğramış-uğratılmış, modern şehircilik anlamında gerçekten çok geride kalmış Kömürle var olmuş Zonguldak şehrinde bu günlerde çok hareketli günler yaşanıyor. Yıllar içerisinde de yaşanmaya devam edecek.

Belediye Başkanlığı seçimini kazandıktan sonra seçim vaatlerinde verdiği sözleri yerine getirmek için büyük bir değişim sürecini başlatan AK Parti Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan “Sahil Yolu” projesiyle ilk sınavını veriyor.

Zonguldak halkının doğru dürüst bir sosyal yaşantı anlamında geniş şekilde çoluğuyla çocuğuyla gezecek, dinlenecek, oturup sohbet edip çayını kahvesini yudumlayacak bir yerinin olmamasının ezikliğini içine sindiremeyen ve bunu her açıklamasında dile getiren Başkan Selim Alan’ın bu büyük icraatının nasıl bir şekilde sonuçlanacağı vatandaşlarca merak ediliyor ve üstelik bu proje halk tarafından titizlikle takip ediliyor.

Şimdi gelelim Zonguldak’ın kanayan yarası, çok konuşulan yıkılsın-yıkılmasın tartışmasının yapıldığı FEVKANİ KÖPRÜSÜ’nün akıbetinin ne olacağına…

Belediye Başkanı Selim Alan’ın yaptığı açıklamalarına baktığımızda bu köprünün yıkılmasında son derece kararlı olan Başkan Alan, sahil yolu projesi hayata geçtikten sonra projelerin devamı olarak Lavuar alanı veya fotoğrafta görülen Fevkani Köprüsünü ortadan kaldırmak suretiyle Zonguldak’ın önünü açıp muhteşem bir geniş alana kavuşturacak ve görsel anlamda da mükemmel bir şehir meydana gelecek.

Fotoğrafı konuşturduğumuzda, yıllardır bu şehrin yükünü çeken metal yorgunu Fevkani Köprüsünün yıkılması konusu bakalım ne zaman nasıl sonuçlanacak?

Haber-Yorum-Mustafa Emen.

reklam
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Demir Leydi Gönül’leri fethetti gitti…

reklam
reklam

HIZLI YORUM YAP

reklam
reklam
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.