Bonus Veren Sitelerdeneme bonusu
SON DAKİKA

“Yeni Zonguldak”… Kız Meslek yıkılacak!

Bu haber 22 Ekim 2019 - 19:02 'de eklendi ve 315 kez görüntülendi.

Zonguldak halkının yıllardır hasretle beklediği hizmet kervanı için nihayet harekete geçildi. AK Parti’den Belediye Başkanı seçilen Dr. Selim Alan’ın verdiği sözler doğrultusunda kalıcı adımlar atılmaya başlandı ve seçim öncesi açıklanan projeler için de düğmeye basılarak “Yeni Zonguldak” için 2020 Ocak ayından itibaren 3 tane çok önemli projenin hayata geçirilmesi sağlanacak ve Zonguldak’ın çehresi değişmeye başlayacak.

Nedir bu önemli projeler…

1-Lavuar Alanı.

2-Millet Bahçesi.

3-Liman projesi. (Yıkılan çekeklerin olduğu alan.)

Başta Vali Erdoğan Bektaş olduğu halde Milletvekilleri Hamdi Uçar ile Ahmet Çolakoğlu,  Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun, TSO Başkanı Metin Demir, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, CHP- MHP-Saadet Partisi İl ve İlçe Başkanları, Belediye Meclis üyeleri ve sivil toplum örgütleri temsilcilerinin hazır bulunduğu toplantı  Zonguldak adına çok önemliydi.

Belediye Başkanı Selim Alan’ın seçimler öncesi ve seçimler sonrası o kadar çok sözler söyledi ki kamyona koysan içini doldururdu ama bu sözleri de öyle laf olsun diye söylemedi. Zonguldak halkına hizmet açıklamalarıydı. “Türkiye’nin en büyük köyüne hoş geldiniz” yazılı pankartın içini acıttığı için yapılması gereken acil projelerin öncelikle hayata geçmesini istiyordu.

Yukarıda sözü geçen üç proje Lavuar Alanı, Millet Bahçesi ve Liman projesi için yaptığı şu ifadeler çok önemliydi. Alan, “Zonguldak’ımızın aç bir şekilde beklediği hizmetleri kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu projelerimiz tamamlandığında Zonguldak’ın da çehresi değişecek. Daha sonra da diğer hizmetler gelecektir.”

Evet, gerçekten bu projeler yıllardır gündemdeydi ancak bir türlü yapılamıyordu. Merkezi hükümetin de desteğini arkasına alan “Başkan ALAN”  bu projeleri hayata geçirdiğinde gerçekten Zonguldak şehri büyük bir değişime uğrayacak ve modern şehirler arasındaki yerini alabilecek.

Zonguldak’ın çok tartışılan konusu olan önceliği yollardan başlayan Selim Alan, kritik ve öncelikli yerlere asfalta başlayarak Zonguldak halkının da takdirini kazanmaya başladı hele bir de bu açıklanan kritik projeleri şehre kazandırdığında “3 dönem için geldim” açıklaması bir başka anlam kazanacak gibi duruyor. 2020 Ocak ayına çok az bir zaman kaldı, projelerin start verileceği zamanı bekleyelim ve görelim…

KIZ MESLEK GALİBA YIKILACAK

400 yataklı Atatürk Devlet Hastanesi inşaatı hızla devam ediyor. Hastane belirtilen tarihte bitmesine bitecek ama koca hastanenin otoparkı nasıl olacak? Otopark nereye yapılacak? Bunlardan önemlisi de burada bulunan trafik yoğunluğun nasıl rahatlatılacak?

İşte bu sorunun cevabını bulmak için iktidar partisi Milletvekilleri ve Zonguldak’ı yönetenler uzun bir araştırma ve toplantıların ardından hastanenin hemen alt kısmında bulunan Kız Meslek Lisesinin yıkılmasının en uygun olacağına karar verdi. Henüz net değil ama yapılan açıklamalar burayı gösteriyor.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar’dan sonra Ahmet Çolakoğlu da basın açıklamasında aynı yeri işaret ederek Kız Meslek Lisesinin otopark için en uygun yer olacağını bildirdi. Bu konu Vali Erdoğan Bektaş ve diğer yetkililerin de uygundur görüşünün benimsenmesiyle Kız Meslek Lisesi yıkılacak ve en uygun olan yere taşınacak veya yenisi yapılacak. Böylelikle Hastanenin de otopark sorunu bu Lisenin yıkılmasıyla kökten halledilmiş olacak.

Henüz net olarak ve resmi anlamda bu iş açıklanmamakla birlikte ortak görüş Kız Meslek Lisesini göstermektedir. Böyle bir karara tepki gösterilebilir, hoş olmayabilir ancak başka çözüm yoksa yapacak da bir şey yoktur. Sonuç itibariyle böylesine büyük ve modern bir hastaneye otopark şart olduğuna göre yetkililer gerekeni yapacaktır. Yılların Kız Meslek Lisesinin yıkılacak olması elbette hepimizi de üzmektedir. Bu okulun nice kardeşlerimizde anısı vardır ama başka yerde de hizmetini devam ettirecektir. Hazır düzenli, oturmuş bir lisenin yıkılmasını şahsım olarak bende istemem ama şartlar bunu gerektiriyorsa yapacak bir şey yoktur ve üstelik dünyanın da sonu değildir. Daha güzeli, daha yenisi yapılınca unutulur gidilir.

Kalın sağlıcakla…

Mustafa Emen
Mustafa Emenmustafa28.67@hotmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

2 ADET YORUM YAPILDI

““Yeni Zonguldak”… Kız Meslek yıkılacak!” için 2 cevap

 1. AvatarBilgin Hasdemir dedi ki:

  Sayın Emen, binalar, sokaklar, dağlar, tepeler kentlerin hafızasıdır. Zonguldak Kız Meslek Lisesi de Zonguldak’ın hafızası, dünün arşividir.
  Kentler hafızaları yok edilerek geliştirilemez; hafızalar korunarak gelişir.
  ‘Ben veya biz böyle karar verdik,,,’ olacak düşüncesi sonunda hep ‘Keşke ….’ ile başlayan cümlelerle son bulur, ama iş içten geçmiştir.
  Eğer karar verilecekse, bilim ehilleri karar versin… Ülkemizin çok değerli kent mimarları; kent planlamacıları var…. Onların bilgilerinden yararlanılmalıdır.
  Yapmasınlar; yazık etmesinler Zonguldak’a… Zonguldak hafızası ile bir aşktır… Aşk’a kıyılmasın. Saygılarımla.

  • AvatarMustafa Emen dedi ki:

   Biz yıkılmasından yana değiliz ama kalıcı bir çözüm lazım. Bu hastane hepimize lazım. Oto parkı olmayan hastane olur mu? Henüz net değil ama oklar burayı gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve taşımacılık