a

Valilikten seyahat yasağı açıklaması geldi…

 

03.04.2020 tarih ve 6235, 18.04.2020 tarih ve 7007 sayılı Bakanlığımız Genelgeleriyle ilimizle birlikte toplam 31 ilimiz seyahat kısıtlaması kapsamına alınmış ve Seyahat izin belgesi olmaksızın diğer 50 ilimizden kısıtlanan 31 ilimize veya kısıtlanan 31 ilimizden diğer 50 ilimize seyahat etme yasağı getirilmiştir.

 

Bu kapsamda; Bakanlık genelgeleriyle hangi şartlarda verilebileceği belirtilen seyahat izin belgelerinin düzenlenmesi amacıyla İlimiz otogarında “Seyahat İzin Kurulu” oluşturulmuş ve bu suretle ihtiyaç duyan vatandaşlarımıza seyahat izin belgeleri manuel ıslak imzalı düzenlenerek verilmiştir.

 

Ancak Bakanlığımızın talimatları çerçevesinde bugünden itibaren seyahat izin başvuruları sadece   e-devlet  ve  ALO  199   hattı     üzerinden alınacak olup uygun görülen izinler Bakanlığımızca geliştirilen sistem üzerinden vatandaşlarımıza verilecektir.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0 0 0 0 0 0
reklam
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Bakan Selçuk açıkladı! Uzak eğitim 31 Mayıs’a kadar devam edecek

reklam
reklam

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0
reklam
reklam
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.