a

VAHHH SESSİZ KASTAMONUM VAHH…

Nereye olursa olsun seçilenler, önce biz size hizmet etmek için varız onu için uğraşıyoruz derler, sonra seçenleri hizmetçi görürler.

                                

  Geçtiğimiz Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet erkanının Zonguldak a adeta çıkartma yaparak önce Türk- İslam mimarisi örneği harika bir Caminin açılışını yapmasını, sonrada  en önemlisi uluslararası  Filyos limanının açılışını gıpta ile izledim.

Zonguldak ve Zonguldaklılara helal olsun.

   Yaklaşık 25 sene önce zamanın Başbakanlık Müsteşarı rahmetli Kadri Keskin beyin başkanlığında yapılan bir toplantıda Kastamonu’nun kalkınmasının İnebolu limanının Uluslar arası bir liman hüviyetine kavuşturulması ile gerçekleşebileceğini üstüne basa basa anlatmış ve bu sebeple de yaptığım konuşma üzerine yine zamanın Valisi rahmetli Aydın Arslan  ile aramız açılmıştı, sonra kendisi ile Ohal valisi iken helalleşip işi tatlıya bağlamıştık.

  Aradan geçen bunca zaman zarfında ticari manada Kastamonu muzun ve İnebolu limanının durumu meydanda. Zonguldak’taki dostlarımla yaptığım görüşmede siyasetçilerden ziyada STK ların, İş insanlarının ve halkın baskın tutumunun, Filyos limanı ve diğer yatırımların gelmesinde etkili olduğunu öğrendim.

   Gazeteciliğe 1974 senesinde başlamam hasebiyle 47 senedir bu memlekette kim kimdir, nedir, necidir, ne yapmıştır yüzde doksan bilirim. Bu süre zarfından, Milletvekillerinden, Belediye Başkanlarına , Parti İl başkanlarından, STK Başkanlarına, İş adamlarından, esnafına ve Mahalli Gazete sahiplerine kadar bir çok kişiler ile uzak, yakın irtibatım  oldu. Bu uzun zaman içerisinde doğruyu söylemek gerekirse, bulunduğu konumda halkın önüne düşüp, Kastamonu için samimiyetle koşan, koşuşturan, mücadele eden, önce Kastamonu deyip elini taşın altına koyan kişi sayıyı emin olun 20 kişiyi geçmez. Onlarda ayaklarına asılanlar yüzünde fazla bir şey yapamadılar.

  Durumun bu halde olmasının sebebi halkımızın sorgulamaması, hesap sormaması, değişik menfaat veya başka endişelerle çekinmesi, korkması, ürkek davranmasıdır. Nereye olursa olsun seçilenler, önce biz size hizmet etmek için varız onu için uğraşıyoruz derler, sonra seçenleri hizmetçi görürler.

   Vatandaş Gazetecilere dert yanmaya başlar, gazeteci yazar çizer, gazeteciye sahip çıkan olmaz. Geçtiğimiz  günlerde Gazeteciler Cemiyeti bir basın açıklaması ile gazetecilerin tehdit edildiğini söyledi, o gün bu gündür bakıyorum, bildiğim kadarı ile hiçbir resmi ve özel  kurum ve kuruluştan bu saldırıları kınayan hiç bir açıklama duymadım.Sonra değerli basın mensupları, değerli arkadaşlar ha öylemi. Bu durumda gazeteci de sessiz kalır. Siyasetçi den ses yok, STK’lardan ses yok, iş adamlarından ses yok, vatandaştan ses yok sonra sessiz bir Kastamonu. Hamaset kokan nutuklarla, dostlar alışverişte görsün işleri ile, ceğiz, cağız vaatleri ile İnebolu limanının gerçek hüviyetine kavuşması için daha çok bekleriz çook.

Benim sessiz Kastamonum…

reklam
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Tır ile otomobil çarpıştı: 3 yaralı!

reklam
reklam

HIZLI YORUM YAP

reklam
reklam
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.