a

UYUŞTURUCU, RÜŞVET, HIRSIZLIK

Son on gündür Sosyal medyaya düşen bir video ile tüm Türkiye adeta çalkalandı, görüntüdeki şahsın Ak Parti Genel Merkez çalışanı olması, öncesinde Kastamonu Belediyesinde Kültür ve Sosyal işler müdürlüğü yapması, uyuşturucu, lüks araçlar ve lüks yaşantı, bu çalkantının temelini oluşturdu.

Son on gündür Sosyal medyaya düşen bir video ile tüm Türkiye adeta çalkalandı, görüntüdeki şahsın Ak Parti Genel Merkez çalışanı olması, öncesinde Kastamonu Belediyesinde Kültür ve Sosyal işler müdürlüğü yapması, uyuşturucu, lüks araçlar ve lüks yaşantı, bu çalkantının temelini oluşturdu.

Ulusal ve yerel televizyonlar, yazılı basın ile hemen hemen sosyal medyanın tamamı bu olayla meşgul olurken,104 amirâl in malum bildirisi gündemi değiştirip dikkatleri bir başka tarafa kaydırdı.

Video olayı hukuki bir boyut kazandığı için oraya fazla temas etmeyeceğim, şu kadarını belirteyim ki  bu olay ,mütedeyyin  Kastamonu halkını son derece üzmüştür. Televizyonlar, yorumcular, medya kanalları ,iddiaları ve olayı en ince ayrıntısına kadar izleyicilerine günlerce  servis etmiştir.

Kastamonu Belediyesinden başlayan serüvenin, Ak Parti genel Merkezinde son bulmasıyla ortaya çıkan durumda, ileri sürülen rant ve usulsüzlük iddiaları ucu nereye çıkarsa çıksın araştırılmalı ve neticelendirilerek kamu vicdanı rahatlatılmalıdır.

Diğer taraftan  uyuşturucu, rüşvet , hırsızlık ve zina  konuları Milletimizi derinden yaralamaya devam  ediyor. Bütün bu  gayri insani çirkinliklerin iki tarafı  var. Birinci tarafı manevi kısmı, ikinci tarafı hukuki kısmı. Manevi tarafa baktığımızda haram, helal unutulmuş, hangi siyasi görüş veya birliktelik  olursa olsun bunların içindeki bir kısım kimselere göre  her türlü haltı işlemek adeta normal bir hâl, bir hak olmuş. Dini ahlak, ticari ahlak, siyasi ahlak ,ahlakın her türlüsü yerle yeksan edilmiştir.

Hukuki tarafa baktığımızda da durum hiç farklı değil, kılıfına  uydurduğunuzda, minareyi de hanı da hamamı da deveyi de hamudu ile  götürebilirsiniz. Öyle olmasa bu memlekette ihalede usulsüzlük veya yolsuzluk veya rant  ve imar  yolsuzlukları konuşulur mu.? Hangi siyasi partinin belediyesinde olursa olsun, ciddi bir denetim yapılsın, birinde olmazsa birinde muhakkak bir uygunsuz iş  çıkacaktır ve çıktığını da görüyoruz, duyuyoruz. Bu sebeple ne yazık ki namuslu, siyasetçiler, belediye başkanları ve bürokratlarda töhmet altında kalıyor. Siyasi partilerimiz bünyelerinin sağlıklı kalmasını istiyorlarsa  iyi bir bağırsak temizliği yapmak zorundadırlar.

Devlet uyuşturucu ile yaptığı mücadele kadar, rüşvet, hırsızlık ve zina ile de gerekli mücadeleyi yapmalıdır yapmak zorundadır. Bu mücadele hem manevi tarafta, hem de hukuki tarafta olmalıdır. Yeni anayasa çalışmalarının konuşulduğu şu günlerde toplum da virüs  gibi gittikçe yaygın hale gelen bu gayri insani, gayri ahlaki, gayri vicdani çirkin fiilleri engelleyici, kanun, yönetmelik ve caydırıcı cezalar  TBMM’nin gündemine acilen alınmalıdır.

Malum video olayı Türkiye ye ibretlik kötü bir örnek olmuştur, siyaset kurumu başta olmak üzere herkes ve her kesim buradan kendine bir ders çıkartmalıdır. Bu olay sıradan adli bir vaka gibi görülüp üzeri kapatılıp geçiştirilirse Türkiye ye ve Türk insanına büyük kötülük yapılmış olur. O zaman gençliğin önüne bir rol model çıkartmış olursunuz ki bu da size günah ve vebal olarak yeter de artar.

 

 

 

 

 

0 0 0 0 0 0
reklam
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Yaşlı kadın, komşuları tarafından ölü bulundu…

reklam
reklam

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0
reklam
reklam
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.