a

Üniversitemiz Yeni Bölüm Ve Programları İle Büyümeye Devam Ediyor

Fiziki gelişimi, eğitim kalitesi ve öğrenci sayısıyla gelişimini her geçen yıl hızla sürdüren, ülkemizin ve bölgenin en çok tercih edilen üniversitelerinden biri olan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılına yeni önlisans, lisans ve yüksek lisans programları ile girmeye hazırlanıyor.

Güçlendirilen kampüsleri,  laboratuvar alt yapıları,  çevre ve doğa dostu topluma hizmet projeleri, sürekli büyüyen güçlü akademik kadrosu ile Üniversitemiz,  sadece niceliksel değil, niteliksel anlamda sürdürdüğü istikrarlı büyümesine yeni açılan program ve bölümlere öğrenci kabulü ile devam edecek.

Batı Karadeniz Bölgesi’nin en nitelikli büyüyen üniversitelerinden biri olan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi yeni akademik yıla Yükseköğretim Kurulu (YÖK) onaylı 18 yeni programla girecek. Buna göre YÖK’ten onay alınarak üniversitemize kazandırılan yeni programlar şu şekildedir:

Zonguldak MYO-Elektirik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtım Programı, Çaycuma MYO-Lojistik Programı Çaycuma Gıda ve Tarım MYO-Laborant ve Veteriner Sağlık Programı,  Devrek MYO-Pastacılık ve Ekmekçilik Programı, Gökçebey MYO-Sağlık Kurumları ve İşletmeciliği Programı, Fen-Edebiyat Fakültesi –Kurumlar Sosyolojisi Anabilim Dalı, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi-Uluslararası İlişkiler Bölümü, İletişim Fakültesi-Radyo-TV-Sinema ve Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü, Sağlık Bilimler Fakültesi-Sosyal Hizmet Bölümü, Fen Bilimleri Enstitüsü-Fen Bilgisi Eğitimi Doktora Programı, Biyoloji Yüksek Lisans Programı ( 100 İngilizce), Biyomedikal Mühendisliği Yüksek Lisans Programı, Sağlık Bilimleri Enstitüsü- Endodonti Doktora Programı, Protetik Diş Tedavisi Doktora Programı, Fizyoloji Doktora Programı, Anatomi Doktora Programı, Beden Eğitimi ve Spor Tezli Yüksek Lisans Programı ve Biyoistatistik ve Tıbbi Bilişim Tezli Yüksek Lisans Programı.

YÖK’ten alınan programlardan ilk etapta Gökçebey MYO Sağlık Kurumları ve İşletmeciliği Programı 40, Çaycuma Gıda ve Tarım MYO-Laborant ve Veteriner Sağlık Programı 40, Sağlık Bilimler Fakültesi-Sosyal Hizmet Bölümü de 30 kontenjan ile yeni akademik yılda öğrenci kabulüne başlayacaktır.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin ulusal ve uluslararası başarıları, bilimsel ve akademik çalışmaları ile ülkemize ve Batı Karadeniz Bölgesine değer katan bir üniversite olduğunu belirten Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı, kaliteli ve nitelikli büyüme hedeflerinin yeni programlar ile devam edeceğini söyledi. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin eğitim, kültür, sağlık ve bilim alanındaki öncü ve emsal çalışmalarıyla adından sürekli söz ettiren ve bu başarılarını ulusal ve uluslararası derecelerle kanıtladığını ifade eden Rektörümüz,  üniversitenin yeni akademik yıla daha da büyüyerek gireceğini söyledi ve yeni programların üniversitemize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diledi.

Dünyanın ve ülkemizin yaşadığı bu zor süreçten dolayı ara verilen örgün eğitimin, 23 Mart 2020 itibariyle üniversitemiz genelinde uzaktan eğitim yoluyla devam ettiğini söyleyen Rektörümüz, öğrencilerimizin ve ailelerinin, akademik ve idari personelin sağlık alanında yapılan tüm ikazları dikkate almalarını önemle vurguladı. Bu zor dönemin iyi bir şekilde yönetilerek en az hasarla ve en kısa zamanda atlatılması temennisinde bulunan Prof. Dr. Çufalı,  bu olağanüstü dönemde de üniversite olarak her türlü tedbirin alındığını, yeni akademik yıla da daha büyük ve daha nitelikli bir üniversite olarak girmek için çalışmaların devam ettiğini söyledi.

0 0 0 0 0 0
reklam
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Emniyet Can Güvenliğimiz İçin Uyardı

reklam
reklam

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0
reklam
reklam
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.