a

TIĞ, KİTAP BAĞIŞI İÇİN ÇAĞRIDA BULUNDU…

Adalet Bakanlığı, Devrek Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan

kitap bağışı kampanyası devam ediyor.

Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları kütüphaneleri için başlatılan “Bir Kitap Bir Umut” adlı kampanya çerçevesinde Devrek Cumhuriyet Alanı’nda kitap toplama standı açıldı. 16 Haziran 2021 tarihine kadar sürecek olan kampanyaya Devrek Belediyesi de destek ve katkı veriyor. Bu amaçla Başkan Çetin Bozkurt’un Basın Danışmanı, şair-yazar İbrahim Tığ vatandaşlara çağrıda bulunarak, kampanyaya destek vermelerini istedi. Tığ, “Tüm olumsuzluklardan kurtulmanın çözüm yollarından en önemlisi de okuma alışkanlığı ve okumanın sevdirilmesi olduğunu” söyledi.

Okumanın olumsuzlukları, suçların azaltılmasında en önemli etken olduğunu belirten İbrahim Tığ, “Adalet Bakanlığı, Devrek Cumhuriyet Başsavcılığının açtığı bu güzel kampanyayı, belediye olarak destekliyoruz. Okumak bilgi arayışıdır. Okumak insanın beyin ve zekâsını, anlayışını ve tecrübelerini artırır, kişilik gelişimine katkı sağlar. Okuyan insanın başarı zevki artar, toplumsal ilişkileri gelişir, hayatı ve gerçekleri daha iyi anlar. Okuyan insan aydınlanan, bilgilenen insandır. Kitap okumak cehaletten kurtulmak demektir. Yönünü belirlemek demektir. Geleceğe emin adımlarla bakmak demektir. Biz evde bir kitabı okuyup, beğendiğimizde eğer mutluluk paylaşılınca bizi mutlu ediyorsa, dememiz gereken şu, bu kitabı başka birine ulaştırayım, oda okusun, oda mutlu olsun, oda etkilensin diyorsak bu kampanyaya hepimizin destek vermesi bizim için çok önemli. Bu güzel kampanyaya tüm halkımızı destek vermeye çağırıyorum”diye konuştu.

Devrek Belediyesi Basın Danışmanı, şair-yazar İbrahim Tığ, 20 kitap ile kampanyaya bağışta bulundu.

reklam
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Zonguldak şaheser bir esere kavuştu…

reklam
reklam

HIZLI YORUM YAP

reklam
reklam
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.