a

THY, tekrar Zonguldak Havaalanında…

THY malzemelerini, Zonguldak Havaalanına taşımaya başladı. Aylar sonra tekrar malzemelerini Zonguldak havaalanına getiren THY, 17 Haziran tarihinde uçuşlara başlayacak. 

4 Mart 2019 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Zonguldak’a gelişinde söz vermesiyle 12 Mayıs 2019 tarihinde Zonguldak-İstanbul uçuşlarına başlayan THY, pistin dar, kısa olmasını bahane ederek kuyruk rüzgarından etkilendiğini belirtip sürekli iptaller yaşadığı Zonguldak Havaalanına geri döndü.

Son dönemde de koronavirüsü bahane ederek 2021 sezonunu kapattığı duyumları alınan THY, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Zonguldak’a gelişi öncesi apar topar uçulacağını duyurdu. Saat ve fiyat tarifini tam belirlemeden uçacağını duyuran THY, malzemeleri meydana getirmeye başladı.

Seferler, 17.06.2021 tarihinden itibaren Perşembe ve Pazar günleri olmak üzere haftada 2 gün olarak 28 Ekim 2021 tarihine kadar sürecek.

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, daha önceki açıklamalarında sene boyunca uçulacağını açıklamasına rağmen neden 28 Ekim 2021 tarihine kadar uçuşların devam edeceği belirtilmedi. 

Öte yandan THY’nın 12 Mayıs tarihinden sonra uçtuğu dönemde Zonguldak, Bartın, Karabük halkının yanı sıra yurt içi ve yurt dışında iş yapan iş insanlarının da yoğun ilgi gösterdiği ve transfer(aktarma) yolcu oranının yüzde 65-70 düzeyine ulaştığı belirtilmişti. Ayrıca direk seferlerin düzenlendiği Almanya dışındaki ülkelerdeki bölge halkı da İstanbul üzerinden THY ile Zonguldak’a geldiği tespit edilmişti. 

reklam
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Cumhurbaşkanı Erdoğan genç kızın kendisine olan sevgisini karşılıksız bırakmadı…

reklam
reklam

HIZLI YORUM YAP

reklam
reklam
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.