DOLAR

12,4902$%3.08

EURO

14,1202%4.02

GRAM ALTIN

712,56%3,27

ÇEYREK ALTIN

11.464,11%3,26

TAM ALTIN

11.464,11%4,41

BİTCOİN

687867฿%3.38345

a

Tarımda Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesi Projesi Hız Kazandı.

Zonguldak, Trabzon ve Şanlıurfa’da, uygulanacak olan, ‘Mevsimlik Tarımda Fındık Hasadında Çocuk İşçiliğinin En Kötü Biçimlerinin Ortadan Kaldırılması Projesi’ tüm hızıyla devam ediyor.

Ferrero Firması ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Çalışma Genel Müdürlüğü eşbaşkanlık edeceği bu yeni kamu-özel ortaklığı projesi, Türkiye’de çocuk işçiliğinin ortadan kaldırılmasına yönelik hâlihazır Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) faaliyetlerini tamamlayıcı nitelikte olacağı bildirildi. Projenin nihai hedefinin, ulusal ve yerel paydaşların, çocuk işçiliğinin en kötü biçimlerini ortadan kaldırmak için gerekli eylemleri uygulama kapasitesini geliştirmek olduğu açıklandı.

ILO’dan yapılan açıklamada, “Mevsimlik Tarımda Fındık Hasadında Çocuk İşçiliğinin En Kötü Biçimlerinin Ortadan Kaldırılması Projesi, kamu-özel sektör ortaklığı çerçevesinde, başta fındık tedarik zinciri olmak üzere çocuk işçiliğini ile mücadele alanındaki tecrübelerin paylaşımı amacıyla, ILO üçlü yapı ortakları hükümet, işçi ve işveren örgütleri ile işbirliği halinde uygulanacaktır. Projenin nihai hedefi, ulusal ve yerel paydaşların, çocuk işçiliğinin en kötü biçimlerini ortadan kaldırmak için gerekli eylemleri uygulama kapasitesini geliştirmektir. Proje ayrıca hükümetin Ulusal İstihdam Stratejisi (2014-2023) ve Çocuk İşçiliğinin Ortadan Kaldırılması Ulusal Programı (2017-2023) doğrultusunda mevsimlik tarımda çocuk işçiliğinin en kötü biçimlerinin ortadan kaldırılmasına katkıda bulunacaktır. Projenin özel amacı, mevsimlik tarımda fındık hasadında çocukların çalışmasının sonlandırılması ya da engellenmesi için kamu ve özel sektör aktörleri arasındaki ortaklığı güçlendirmektir. Proje, özel sektör tarafından üstlenilen çabaları yukarıda belirtilen ulusal programlarla ilişkilendirerek çocuk işçiliğinin sonlandırılmasına yönelik işbirlikçi yaklaşımları teşvik edecektir. Ferrero ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Çalışma Genel Müdürlüğü’nün eşbaşkanlık edeceği bu yeni kamu-özel ortaklığı projesi, Türkiye’de çocuk işçiliğinin ortadan kaldırılmasına yönelik hâlihazır ILO faaliyetlerini tamamlayıcı nitelikte olacaktır. Proje, Trabzon, Zonguldak ve Şanlıurfa hayata geçirilecek ve 3.5 Milyon Euro ayrıldı.” denildi.

HABER: Serkan ARAT

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

MHP MYK üyesi Murat Kotra’dan üzücü haber… Kontra’dan durumuyla ilgili açıklama…

reklam
reklam

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0
reklam
reklam
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.