a
reklam
reklam

Sanki yeniden doğdum…Gazeteci Mustafa Özdemir’in Tutuklanması…

İnsanın sağlığı-sıhhat olmayınca dünyalar senin olsa ne yazar. Paranın da bir yere kadar hükmünün söktüğünü gerçekten sağlığım bozulduğunda anladım. Gerçi o kadar çok parası olan ve zengin bir insan değilim ama en iyi zenginliğin ve paradan daha kıymetli olan şeyin DUA olduğunu bizzat yaşadım.

İnsanın sağlığı-sıhhat olmayınca dünyalar senin olsa ne yazar. Paranın da bir yere kadar hükmünün söktüğünü gerçekten sağlığım bozulduğunda anladım. Gerçi o kadar çok parası olan ve zengin bir insan değilim ama en iyi zenginliğin ve paradan daha kıymetli olan şeyin DUA olduğunu bizzat yaşadım.

Bir seneyi aşan beynimde oluşan tıkalı kanalın verdiği ayaklarımdaki sıkıntı ve yürüyemeye kadar varan sağlık sıkıntım beni Başkent Ankara’ya kadar gitmemi zorunlu kıldı.

“Hidrosefali ” sıkıntısı GAZİ ‘de çözüldü…

Atatürk Devlet Hastanesinde Nöroloji Uzmanı Şenol Yavuz doktorumuzun yaptığı tetkikler sonucu adını Hidrosefali olarak öğrendiğim beyin damarının tıkalı olması sebebiyle yürütme zorluğu çektiğim süreçte belimden 4 defa alınan su ayaklarıma baskı yapması kısmen azalsa da derdime çare olmadı. Aylarca sürünerek giden ayaklarımın şifaya kavuşması için Başhekim değerli insan HASAN TOSUN ve beyin cerrahi uzmanı Sayın Ayhan ÖNK’un de tavsiyeleriyle Ankara Gazi Hastanesine girmeye karar verdim.

Daha önce Zonguldak ta Üniversite ve Atatürk Devlet Hastanesinde toplamda 8 yıl hizmet verdikten sonra Ankara Gazi üniversitesi hastanesinde göreve başlayarak Doçent doktor olan KALE gibi doktorumuz sayın Aydemir KALE ve birlikte görev yaptığı Beyin Cerrahi ve Hidrosefali uzmanı olan ve 200 ‘ün üzerinde başarılı operasyon gerçekleştiren Prof. Dr. Alp Özgün Börçek in yaptığı başarılı operasyon sayesinde tıkalı olan beyin damarım başka bir kanala bağlanarak biriken baskı yapan bası suyu yandaki boş ve sağlıklı çalışan kanala akıtılarak ayaklarımdaki yürüyememe sıkıntım çok şükür çözüme kavuştu ve Allah’a hamd olsun eski sağlığıma kavuştum.

Başta Sayın Valimiz Mustafa Tutulmaz, Emniyet Müdürüm Metin Turanlı, Belediye Başkanlarımız Ömer Selim Alan, Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Zonguldak’ta faal görev yapan Dernek Başkanları, AK Parti ve CHP Merkez İlçe Başkanları, MHP İl Başkanı, ve bu zorlu süreçte yanımda olan destek veren sosyal medyadan bizzat arayan soran yüzlerce DUA’lı mesajlar atan tüm dostlara herkese teşekkür ederim Allah hepsinden razı olsun. Beyin hastalıkları konusunda Ankara Gazi Hastanesi gerçekten mükemmel şekilde hizmet veriyor,  burada görev yapan doktorlar gerçekten şifa dağıtıyor.  Toplum sağlığı için her konuda ellerinden gelen en iyisini yapan değerli hocalarımıza Sevgiler-saygılar sunuyorum. İyi ki varsınız…

Mustafa Emen (Karaelmas Gazeteciler Derneği (KGD) ve İMZA Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni)

***   ***   ***

GAZETECİ MUSTAFA ÖZDEMİR’İN TUTUKLANMASI

Yıllar öncesinden tanıdığım ve hatta bir dönem Zonguldak’ta ses getiren ADALET Gazetesinde birlikte mesai arkadaşım olan ve daha sonra DHA Haber Ajansı ve Halkın Sesi Gazetesi sahipliğini de yapan şimdi ise Yazı İşleri Müdürü olarak aynı gazetede devam eden tecrübeli ve gerçekten iyi bir gazeteci olarak Zonguldak halkının tanıdığı bir isim olan Mustafa Özdemir’in “Tutuklanma” haberi beni üzmüştür.

Seveni vardır, sevmeyeni vardır. Ben KGD Dernek Başkanı olarak işin bu yönünde değilim ama Özdemir’in tutuklanmasından sonra “Sevmeyenleri” tarafından bilip bilmeden yargı kararını beklemeden hakkında yapılan eleştiri ve yorumların yakışmadığını ifade etmek isterim.

Mustafa Özdemir’e ben ”Gazeteci” yönüyle baktığımda işini dört dörtlük yapan ve yazılarının ses getirdiğini okuyucu kitlesinin yüksek olduğunu bilen biriyim. Eğer Özdemir yasa dışı bir iş yapmaya vesile olduysa bu ülkede kanunlar vardır ve gereğini de herkese olduğu gibi ona da yapacaktır. Ancak, işin içinde başka bir sebep var ise onu da yine değerli yargımız en doğru şekilde çözecektir. Mustafa Özdemir’e geçmiş olsun dileklerimi iletiyor ve kararın ne olacağını da sabırsızlıkla bekliyoruz. İnşallah kısa zamanda görevinin başına döner…

Kalın sağlıcakla…

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

TARİHE İZ BIRAKACAK GÜNLERİ YAŞIYORUZ

reklam

HIZLI YORUM YAP

r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.