a

REZİLLİK. Sahiller toprak yığınlarıyla dolduruldu…

Zonguldak sahilleriyle, doğa güzellikleriyle tanınmış bir ildir. Kozlu’dan başlayıp ta Filyos beldesine oradan da Bartın-Amasra’ya kadar irili ufaklı güzel sahil şeridiyle donanmıştır. Bu yörelerde oturan vatandaşların yanı sıra çevre illerden de gelenler yazın tadını bu sahillerimizde geçirmektedir.

Yıllar önce başlayan sahil yolu projesiyle özellikle Uzunkum semtinden başlayan İnağzı, Hisar arkası ve Kilimli ilçesine kadar uzanan sahil bandında deniz doldurulmak suretiyle tam anlamıyla yok olmuş durumdadır.

Geçmişten günümüze baktığımızda ve fotoğraflarla da bu durumu gözler önüne serdiğimizde geçmiş senelerde İnağzı sahilinin saf-tertemiz halini görürken, diğer fotoğrafta ise sahil tamamen yok olmuş ve üstelik güzelim sahili toprak yığınlarıyla doldurup iğrenç bir durum ortaya çıkarmışlar.

Fotoğrafı konuşturduğumuzda, biraz vicdan muhasebesi yapmak lazım öyle değil mi. Madem sahili doldurup yol yapıyorsunuz, hiç olmazsa bu toprak yığınlarını adam gibi bir yerlerde değerlendirin de size de adam gibi iş yapılıyor desinler. Karadeniz sahilleri babanızın çiftliği değildir. Bu güzelim sahiller yok edildi ama hiç olmazsa çevre düzenlemesinde işinizi doğru dürüst yapın büyük tepki alıyorsunuz bilesiniz. Hani denetim diye de soruluyor?

Haber: Foto-Yorum: Mustafa Emen

reklam
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

ŞİRİN BAŞKANDAN ENGELLİLERE ÖNEMLİ DUYURU…

reklam
reklam

HIZLI YORUM YAP

reklam
reklam
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.