a

ORUÇ VE KORONA…

Korona günlerinde ORUÇ başladı. Ülkemiz gerçekten zorlu bir süreçten geçiyor. Toplum olarak 1 seneyi aşkın Covit 19 (Korana) virüsü belasıyla uğraşıyoruz. Yüzlerce insanımızı bu virüs yüzünden kaybettik.

Korona günlerinde ORUÇ başladı.

Ülkemiz gerçekten zorlu bir süreçten geçiyor.

Toplum olarak 1 seneyi aşkın Covit 19 (Korana) virüsü belasıyla uğraşıyoruz.

Yüzlerce insanımızı bu virüs yüzünden kaybettik.

Acılar yaşadık ve yaşamaya da devam ediyoruz.

Ne zaman ki bu beladan kurtuluruz işte o zaman derin bir ohh çekeceğiz.

Ancaaak,

İnanın o kadar sorumsuzca davranılıyor ve kurallara uyulmuyor ki en son yapılan GEVŞEME sebebiyle de tüm Türkiye KIPKIRMIZI oldu.

Dünya ülkeleri de aynı şekilde bu beladan kurtulmaya çalışıyor.

En etkili silahın ise AŞI olduğu biliniyor.

Bu şartlar altında döndük dolaştık mübarek Ramazan ayında ORUÇ ibadetiyle birlikte Korana’yla iç içe yaşayarak hayatımıza devam edeceğiz.

İşte tam burada mükemmel bir fırsat doğdu.

ORUÇ imdadımıza yetişti.

Toplum olarak Ramazan ayında genellikle evlerde ORUÇ’un verdiği ibadet duyarlılığıyla çok daha dikkatli olacağımızdan ve sokaklarda fazla kalabalık oluşturmayacağımızdan bu fırsatı lehimize çevirip KIPKIRMIZI olan illerimizi Korana illetinden kurtarma fırsatını elde edebiliriz.

Zonguldak olarak ele aldığımızda başta Sayın Valimiz Mustafa Tutulmaz ve diğer yetkililerimizin de konuya olan hassasiyeti ile hep birlikte ORUÇ ibadetinin de faziletiyle ölümcül KORANA virüsünü en aza indirme sağlayabiliriz.

Aşılama işlemleri de devam ediyor, bu imkândan bende yararlandım ve 2 aşımı da olarak psikolojik olarak rahatladım ve bu virüsten kurtulma adına Devlet yetkililerimizin bizlere sunduğu bu imkânı vatandaş olarak yerine getirdim. Kafama takılan en önemli durum ise bazı kendini bilmez sorumsuz insanların TV ekranlarında boy göstererek Gazetecilerin cadde ve sokaklarda maskesiz insanlara sorduğu sorulara cevaben; “Korana falan yok, ben inanmıyorum aşı falan da olmayacağım” şeklinde konuşarak toplumu germesi ve kafaları karıştırmasıdır.

“Ölenler de mi yalan?” sorular karşısında ise, “Eceli gelen ölür” gibi gerzek cevaplarla bilgi yoksunu topluma bir gram faydası olmayanlardır.

En tehlikeli PİK dönemi olan kış aylarını da geride bırakarak yaz aylarına giriş yapıyoruz. Bilim kurulu ve yetkili mercilerin açıklamalarını da dikkate alarak ORUÇ faziletinin de müthiş faydasıyla hep birlikte

Ramazan bitiminde Covit-19 sıkıntısını inşallah en aza indirerek yaz ayının da girmesiyle bu belayı tamamen atlatabilme inancını taşıyoruz.

Bu vesileyle HOŞ GELDİN YA MÜBAREK RAMAZAN diyerek hayırlara vesile olmasını diliyor ve hep birlikte sağlıklı günlerde bayrama kavuşmamızı Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Kalın sağlıcakla…

0 0 0 0 0 0
reklam
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

12 EYLÜLDEN KALAN ZULÜM…

reklam
reklam

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0
reklam
reklam
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.