a

ÖLÜMÜNÜN 17.YILINDA ESKİ BAKAN ATASOY, ANILDI…

Devrek Belediye Başkanı Bozkurt, ölümünün 17.yılında Devrekli Bakan Veysel Atasoy’u andı. Başkan Bozkurt, “Öncülük ettiği demokratikleşme ve kalkınma hamlelerinin yanı sıra müstesna şahsiyetiyle de milletimizin sevgisini kazanmıştır” ifadesini kullandı.
Başkan Çetin Bozkurt, “Türk siyasi tarihinin ve bölgenin önemli şahsiyetlerinden Eski Bakan Dr. Veysel Atasoy’u ölümünün 17.yıl dönümünde yayınladığı bir mesajla andı.
Mesajında, “Halkımız bugün Veysel Atasoy’u kalbinde yaşatıyor” diyen Başkan Çetin Bozkurt, “Büyüğümüz, değerli siyasetçi Veysel Atasoy vizyon sahibi bir devlet adamı ve siyasetçi olarak fikirleri, icraatları ve başarılarıyla Türk siyasi hayatında derin bir iz bıraktı. Ülkemizin ve bölgemizin gelişmesinde bir çok hizmet ve çalışmaya imza atan Veysel Atasoy, öncülük ettiği demokratikleşme ve kalkınma hamlelerinin yanı sıra müstesna şahsiyetiyle de milletimizin sevgisini kazanmıştır.
Her zaman hayırla yad edilecek olan merhum Atasoy’a ölümünün 17. yıl dönümünde bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, kendisini özlem ve saygıyla anıyorum.”

 

24 Ağustos 2004… Eski Bakan ve Zonguldak milletvekili Veysel Atasoy’un ölüm yıldönümü…

FB IMG 1629772309723

VEYSEL ATASOY KİMDİR?
Veysel Atasoy (d. 1947 Zonguldak – ö. 24 Ağustos 2004), devlet bakanı.
Kabataş Erkek Lisesi’nden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu (1971). Çeşitli devlet kuruluşlarında kaymakamlık idarecilik yaptı. Devlet Personel Dairesi ve Devlet Planlama Teşkilatı’nda genel sekreterlik yaptı.
Anavatan Partisi kurucu üyeleri arasında bulunan Veysel Atasoy bu partide genel başkan yardımcılığı görevi yaptı. 17., 18., 20., 21. dönem Zonguldak milletvekilliği ve 19. dönem Antalya milletvekilliği yaptı. Bunun yanında Ulaştırma Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Devlet Bakanlığı görevlerinde bulundu. ANAP’tan istifa etmiş ve Doğru Yol Partisi’nden 1991 yılında milletvekili seçilmiştir bu dönemde Enerji Bakanlığı yapan Atasoy 1995’te tekrar ANAP’a dönmüştür.
Akciğerinde oluşan rahatsızlığın iyileşmemesi sonucu 2004 yılında vefat etti. Ünlü yapımcı Osman Yağmurdereli’nin de kayınbiraderi olan Veysel Atasoy, evli ve 2 çocuk babasıydı…
Zonguldak Nostalji

0 0 0 0 0 0
reklam
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Dünyada sadece Türkiye başarılı olabildi: Su altında 8 ceset buldular

reklam
reklam

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0
reklam
reklam
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.