SON DAKİKA

OLMADI BAŞKAN!

Bu haber 30 Kasım 2019 - 0:42 'de eklendi ve 279 kez görüntülendi.


‘Bir kahvenin kırk yıl hatırı vardır’ der atalarımız, iyiliğin küçük dahi olsa önemini anımsatır bu söz, tabiki anlayana…
Dün CHP Alaplı ilçe Örgütünün merkez delege seçimleri yapıldı. İki başkan adayının birlik ve beraberlik mesajları verdiği seçimlerde belediye başkanı Nuri Tekin’in delegeleri bir kenara çekip beyaz listeye destek verin şeklindeki davranışı seçime adeta damgasını vurdu.
Başkan Tekin, dün yapılan seçimlerde Hakan Uysal’ın bir partilisi olduğunu unuttu. Bir dönem meclis üyesi arkadaşı olduğunu unuttu. Seçimlerin sonunda galip geldiğinde kucakladığı bir kardeşi olduğunu unuttu. 31 Mart yerel seçimlerinde iktidar gücünü de kullanarak kendisine ve CHP’ye oy verenlere acımasızca yüklenen bir belediye başkan adayının yaptığı açıklamalarına anında cevap vererek kimsenin yapamadığını yaparak Partisinin ve kendisinin yanında her daim dimdik durduğunu unuttu. Muhalif kanadın desteklediği bir aday olduğu için Uysal ile fotoğraf karesine girmekten kaçındı Tekin..
Peki neydi Tekin’in Hakan Uysal’ı istememesinin ve açıkca Hüseyin Tosun’a destek vermesinin sebebi?
Kendisine muhalif olan kişilerin Hakan Uysal’ın yanında olması sebeplerden birincisiydi. Diğer sebepte Hakan Uysal tarafından kendisine gönderilen Uysal’ın basın ile paylaşmadığı sadece muhatabına tarafsız ol çağrısında bulunduğu bir mektuptu. Uysal’ın mektupta tarafsız olması yönündeki yazılarını yanlış algıladı ve heryerde mektuptan bahsetti Tekin, Uysal’ın Partisinin her iki Belediye Başkanı ile uyum içerisinde çalışacağını basın önünde ve kamuoyuna açıklamasına rağmen…
Hakan Uysal, dün delege seçimlerini kaybetti kaybetmesine ama, duruşundan partisine olan bağlılığından, asla taviz vermedi. Mevcut Başkan ve delege seçimlerini kazanan Hüseyin Tosun da ağabeylik yaparak Uysal’ı tebrik etti, CHP olarak birlik ve beraberlik mesajı verdi. Açıkçası dün yapılan delege seçimlerinde bana göre kazanan ya da kaybeden olmadı. Kazanmış gibi görünen Belediye Başkanı Nuri Tekin ise vefasızlığından dolayı kaybetti, hatırdan kaybetti.
Kalın sağlıcakla…

Hasan Haşıl

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

test