SON DAKİKA

Flaş! Geç kalınırsa yine kaçar!

Bartın, Çaycuma, Devrek, Gökçebey, Karabük, Zonguldak

O kalem hepimize lazım…Vali Bektaş’ın düşündükleri…

Bu haber 14 Ocak 2020 - 13:56 'de eklendi ve 794 kez görüntülendi.

Çok yoğun ve hareketli bir “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü geride bıraktık. Bu günümüzde bizleri yalnız bırakmayan ve ilk desteği veren Belediye Başkanı Ömer selim Alan’a, daha sonra AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun ve Milletvekillerine ve en son olarak da Geçtiğimiz Pazartesi günü Öğretmen evinde Zonguldak basınını sabah kahvaltısında ağırlayan Vali Erdoğan Bektaş’a,  şahsım ve KGD Yönetim Kurulu ve üyeleri adına teşekkür ederek yazıma başlamak istiyorum.

Çok güzel ve anlamlı olan bu günümüzde her şey tıkırında giderken Hamdi Uçar Milletvekilimizin kendisine sorulan bir eleştiri sorusu üzerine son derece sinirlenip ağzından çıkan ve kınamamıza sebep olan “O kalemi kırarlar” konuşması gerçekten meslektaşlarımız arasında buz gibi bir hava estirdi. Basının kalemlerinin susması demek, veya susturulmaya çalışmak demokrasiye vurulan kara bir leke olarak vicdanları sızlatmaz mı?

Sayın Hamdi vekilimi iyi tanır, sever sayarım bugüne kadar aramızda her zaman abi kardeş ilişkisi yaşanmış ve tek bir kelime dahi birbirimize kırıcı lafımız olmamıştır. Yaşanan bu hadisenin hiçbir tarafında ben yokum ama üzerimde Karaelmas Gazeteciler Derneği Başkanı olmanın bir sorumluluğunu taşıyorum. Dolayısıyla kalem kırma lafı hepimizedir. Biz kendisine bir açıklama yapmasını ve basın camiasından özür dilemesini istedik. İstedik ki belki bir kızgınlıkla yanlış ifade olmuştur aradaki buzlar erisin ve yeniden birlik-beraberlik havasıyla Zonguldak basını olarak Zonguldak’ın gelişmesine ve kalkınmasına katkı sağlayalım.

Bu işi fazla uzatmanın da fayda sağlamayacağını biliyorum. Sayın Vekilimizin de olgunluk anlayışı içinde hareket etmesi gerçekten beni ve hepimizi sevindirecektir diyerek konuyu kapatıyorum.

SAYIN VALİMİZİN ZONGULDAK’A BAKIŞI

Sayın Valimiz Erdoğan Bektaş ise Geçen Pazartesi günü Öğretmen evinde basına kahvaltı verdi ve çok verimli bir toplantı oldu. Kahvaltı sonrası sayın Valimiz “Ben sizinle kahvaltı etmeye geldim basın gününüzü kutlamak istedim” diyerek konuşmak istemese de biraz gazetecilerin ısrarı üzerine bir başladı konuşmaya ne mümkün sayın Valiyi susturmak.

Zonguldak’ın sorunları ile iyice dolmuş. Sorunları anlata anlata bitiremedi ama öyle güzel de anlattı ki bir bürokratın yönettiği şehirde bakış açısının nasıl olması gerektiğini ve yapılması gerekenleri de bir bir anlatınca şahsım adına hayranlıkla dinledim.

Zonguldak’tan sayısını unuttuğumuz nice Valiler gördük Allah ömür verdi yaptıklarını ve yapamadıklarına şahit olduk. Sayın Valimiz Erdoğan Bektaş’ın Zonguldak’ı çok iyi etüt ettiğini ve konulara hakim olduğuna inandım ve inşallah bir başka yere görevi çıkmadan kafasındaki düşünceleri burada hayata geçirmesini isteyenlerdenim. Bir Valinin atandığı bir şehirde zırt-pırt görevden alınmasından ziyade en az 5 sene görevde kalmasından yanayım. 5 sene iyi bir zaman ve Valiler içinde yapacaklarının teminat olacağı koca bir uzun yıldır.

Sayın Vali  Bektaş’ın ne konuştuğundan ziyade ben yapacaklarına kilitlendim kafamda hepsini tutuyorum, kayıtlarda da var. Ben kendisine buradan bir kere daha teşekkür ediyor ve görevinde başarılı çalışmalarının devamını diliyor saygılarımı sunuyorum.

Mustafa Emen
Mustafa Emenmustafa28.67@hotmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.