a

Ne demişti? Ne yaptı? Ne yapıyor?

Türkiye’nin ilk vilayeti olma özelliğine sahip olan Karaelmas diyarı Zonguldak “Kömür kenti” olarak tüm dünyaya ün salmış bir ilimizdir. Yıllarca kömürle var olan, gelişen, büyüyen ancak bir türlü sosyal anlamda gelişemeyen ve diğer illerden çok gerilerde kalan ve hatta “Türkiye’nin en büyük kasabası” olarak da konuşulan Zonguldak’ta inanılmaz değişimler yaşanıyor.

Türkiye’nin ilk vilayeti olma özelliğine sahip olan Karaelmas diyarı Zonguldak “Kömür kenti” olarak tüm dünyaya ün salmış bir ilimizdir. Yıllarca kömürle var olan, gelişen, büyüyen ancak bir türlü sosyal anlamda gelişemeyen ve diğer illerden çok gerilerde kalan ve hatta “Türkiye’nin en büyük kasabası” olarak da konuşulan Zonguldak’ta inanılmaz değişimler yaşanıyor.

Bu değişimleri kim yapıyor?

Nasıl yapıyor?

İşte bu soruların cevabını sizlere aktarmaya çalışalım. Abartmadan, ballandırmadan ve “yağdanlık” yapmadan ne görüyorsak, nasıl görünüyorsa objektif şekilde ifade edelim.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Zonguldak Belediye Başkanlığı seçimini AK Parti adayı olarak CHP’den devralan Dr. Ömer Selim Alan;

Ne demişti?

Ne söz vermişti?

Ne yaptı?

Ne yapıyor?

Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan

Seçimi kazanırsa Zonguldak’ı şantiyeye çevireceğini ve kentin büyük bir değişime uğrayacağını ifade ederek şunları söylemişti.

“31 Mart 2019 yerel seçimlerinde şahsıma göstermiş olduğunuz teveccüh ile Zonguldak’ın mukaddes emanetini bizlere verdiniz. Bir Zonguldak sevdalısı olarak bu kentte Belediye Başkanı olmanın gururunu ilk günkü heyecanla ve hevesle taşımaktayım. 2 yıllık çalışma dönemimizi geride bırakırken, sabahın erken saatlerinden gün bitimine kadar tüm coşkumuzla ve enerjimizi kullanarak çok önemli işler başardığımıza inanıyorum.”

 

HEP BİRLİKTE YENİ ZONGULDAK

Ömer Selim Alan’ın en güzel mesajı da projelerle birlikte işte bu slogan olmuştu. Zonguldak halkı bu sloganı büyük görsel fotoğraflarla şehrin her yanında gördüğünde “İNANMAK” adına yüreğinde ışıltılar doğmuştu ve ilk icraatlar görülmeye başladığında da yanılmadıklarını anlamış oldular.

“Hep birlikte yeni Zonguldak” ile sahil yolu projesini başlatan Selim Alan Zonguldak halkından da sabırlı olmalarını istemişti. Aradan epeyce uzun zaman geçti ve “Sahil yolu projesi” hız kesmeden ilerledi ve ortaya da bu büyük projenin güzellikleri kendini göstermeye başladı.

Yolun yarısı bitti ve hatta belki de daha fazlası ama verilen tarihte projenin tamamı teslim edildiğinde ise işte gerçek eser ve güzellikler, değişimler de ortaya çıkacak ve Zonguldak halkı yıllar sonra çoluk çocuğuyla birlikte modern şehirde yaşayabilme zevkini tadacak. Yeni nesil bu güzelliklerin tadını doyasıya yaşama fırsatı bulacak.

Ömrünü bu şehrin caddelerinde sokaklarında 17 yaşından beridir yaşamış geçirmiş birisi olarak ve 65 yaşıma kadar gerçekten kasaba görünüşlü bir şehirde yaşamanın burukluğunu içimde hisseden birisi olarak ben Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ın bu anlamlı ve güzel çalışmalarını inanın çok önemsiyor ve takdir ediyorum.

İktidarın kendisine vermiş olduğu nimetlerden en güzel şekilde yararlanmasını bilen, Ankara’da tuttuğunu koparan ve Zonguldak’ı çağdaş medeni bir il haline getirme çabalarını hem gazeteci ve hem de bir vatandaş olarak memnuniyetle izliyorum.

 

LAVUAR ALANI VE DİĞERLERİ

Bir yandan “Sahil projesi” çalışmaları devam ederken diğer yandan da yılların kanayan yarası “Lavuar Alanı” projesinin ihalesi yapılarak TOKİ’ye verildi ve yakın zamanda da burada da inşaat çalışmalarına başlanacak. Lavuar Alanı çok büyük bir yere sahip, eğer burası da yapılıp hizmete açıldığında Zonguldak’ın nasıl bir değişime kavuşacağını hayal edince mutluluğum daha da katlanıyor, sadece ben değil bu değişimleri görerek yaşayan Zonguldak halkı da inanıyorum ki tüm eleştirilere rağmen Selim Alan’ın hakkını veriyordur.

Hani derler ya, “Sezar’ın hakkını Sezar’a vereceksin.

Bende bu hakkı kullanıyor ve Başkan Alan’ı çalışmalarından dolayı kutluyorum.

Zonguldak böyle bir hizmetleri rüyasında dahi görmemiştir. Şimdi bu yazıyı okuyan Alan karşıtları “Yağlı Ballı” deseler de Allah’ı var bu şehir için gerçekten bir şeyler yapmaya çalışıyor. Görünen köy kılavuz istemezmiş. Kim ne derse desin. Her şey halkın gözü önünde gelişiyor.

Zonguldak güzelleşiyor.

Kutluyorum. Kalın sağlıcakla…

reklam
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Her insan niteliğine göre muamele görür…

reklam
reklam

HIZLI YORUM YAP

reklam
reklam
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.