a

Madde Bağımlıları Mücadele Eğitim Derneği kuruldu, ilk kurtuluşa vesile oldu…

Ersun Yıldız tarafından kurulan “Toplumsal Madde ve Madde Bağımlıları Mücadele Eğitim Derneği” her türlü platformda kendini göstererek insanların hayatlarını kurtarmaya devam ediyor.

Zonguldak Merkez’de kurulan dernek çalışma faaliyetleri olarak bir çok alanda yer alıyor.  Spor, sanat, kültürel etkinlikler, kadına yönelik şiddetle mücadele, çocuk istismarı, hayvan hakları, engelli hakları, çevre ve doğa katliamları, salgın hastalıklarla mücadele, sosyal yardımlaşma ve yardım toplama gibi faaliyetlerde bulunmaktadırlar.

MADDE BAĞIMLILARI DERNEĞİ’NDEN  İNSAN HAYATINA ÖNEMLİ DOKUNUŞ

Zonguldak’da ilk çalışmasını iki madde bağımlısı ve alkol bağımlısı gençlerde gösteren Toplumsal Madde ve Madde Bağımlıları Mücadele Eğitim Derneği, bu işe gönül vererek Genel Başkan Ersun Yıldız ve Genel sekreter Yalçın Kiren kendilerine müracaat eden gençlerin isteklerini dinleyip  hasta ve aileleriyle birlikte Elazığ Amaten Hastanesine yatışlarını gerçekleştirmeye devam ediyor.

Engelli Hakları’nı da devreye sokarak Zonguldak- Elvanpazarcık Beldesi Muhtarıyla iletişim kurarak ihtiyaç sahibi ailelere 3 tane yatalak hastaya akülü tekerlekli sandalye temin edilmiştir. Dernek Genel Başkanı Yıldız ” Zonguldak mahalle muhtarlarına ulaşarak ihtiyaç sahibi ailelere yardımcı olacağız inşallah, Rabbim yar ve yardımcımız olsun” dedi.

Teşkilatlanma Çalışması’nda aşağıdaki illerde ve ilçelerde dahil olarak kurulmuştur; 

“İSTANBUL İL ŞUBE BASKANLİGİ
29 İLCE TEMSİLCİLERİ

ANKARA İL ŞUBE BAŞKANLIĞI
21 İLÇE TEMSİLCİSİ

DİYARBAKIR
ŞANLIURFA
BATMAN
ERZURUM
VAN
HAKKARİ
SİİRT
ŞIRNAK
MARDİN
ADANA
MERSİN
HATAY
ANTALYA
İZMİR
MUGLA
ÇANAKKALE
BURSA
BİLECİK
BALIKESİR
KASTAMONU
SİNOP
ORDU
TRABZON
SAMSUN
AGRİ
ELAZIĞ
ARTVİN”

WhatsApp Image 2021 06 28 at 12.23.40 1

0 0 0 0 0 0
reklam
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Zonguldak dahil 18 ilde FETÖ’nun askerî yapılanmasına operasyon…

reklam
reklam

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0
reklam
reklam
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.