a
  • İmza Gazetesi
  • KOZLU
  • Kozlu’da okul, cami, çocuk parkına nazır içki ve sigara satışı! Çiğ köftecisi aniden büfe oldu!

Kozlu’da okul, cami, çocuk parkına nazır içki ve sigara satışı! Çiğ köftecisi aniden büfe oldu!

Zonguldak’ın Kozlu ilçesi Fatih sitesinde yıllardır çiğ köftecisi olarak işletilen mekan bir gecede içki ve tütün satan büfe haline getirildi. İbadethane ve okullara en az 100 metre mesafede açılması gereken tütün ve alkollü içki satış büfesi 50 metre bile olmayan mesafede bir anda açıldı. 

WhatsApp Image 2021 08 18 at 12.45.08

Kozlu Belediyesinden ruhsatı olup olmadığı bilinmeyen büfenin neye göre ve nasıl açıldığını merak eden vatandaşlar, İmza Gazetesinin whatsapp hattına ihbarda bulunarak usulsüzlüğe Kozlu Belediyesi ve Zonguldak Valiliğinin el atmasını istediler. Cimer’e de konuyu şikayet edeceklerini ifade eden vatandaşlar, Zonguldak’taki yetkililerin konuya duyarlılık göstermesini beklediklerini vurguladılar. 

WhatsApp Image 2021 08 18 at 12.44.44

Konuyla ilgili yönetmelik ve madde şu şekilde:

“TÜTÜN MAMULLERİ VE ALKOLLÜ İÇKİLERİN SATIŞINA VE SUNUMUNA İLİŞKİN USUL VE ESASLAR HAKKINDA YÖNETMELİK

Tütün mamulü satışının yapılamayacağı yerler ve yöntemler

Perakende, açık alkollü içki satışı ve nargilelik tütün mamulü sunumu ile ilgili işyerlerine ilişkin esaslar

(5) (Ek:RG-18/9/2013-28769) Alkollü içkilerin perakende veya açık olarak satışının yapıldığı yerler ile örgün eğitim kurumları ve dershaneler, öğrenci yurtları ve ibadethaneler arasında kapıdan kapıya en az yüz metre mesafenin bulunması zorunludur. Mesafe şartı, satış belgesinin verildiği tarih itibariyle aranır. Ancak 11/6/2013 tarihinden önce işyeri açma ve çalışma ruhsatı ve satış belgesi almış işletmeler için bu şart aranmaz. Bu işletme sahipleri işletmelerini birinci ve ikinci derece kan hısımlarına devredebilir. Mesafe şartı turizm belgeli işletmeler için uygulanmaz.”

0 0 0 0 0 0
reklam
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)
  • Elif
    1 ay önce
    0 0

    Yapacak haber bulamadınız sanırım 🙄

Sıradaki haber:

Vali Tutulmaz’dan İmza’ya ziyaret… Kilimli-Filyos yolu yapılacak!

reklam
reklam

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0
reklam
reklam
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.