a

Karaelmas Gazeteciler Derneğini ziyaretinde konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, 19 yıllık AKP iktidarının sonunun geldiğini vurgulayarak, “AKP’nin artık işi bitmiştir” dedi. Tüm Türkiye’de alan çalışması yaptıklarını 19 yıllık AKP iktidarının özellikle Zonguldak’ı gözden çıkardığını tespit ettiklerini kaydeden Akın,  “Yapılacak olan seçimde CHP iktidara gelecek. Ve halka yaşatılan bu sefalet son bulacak” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Milletvekilleri Müzeyyen Şevkin, Baha Ünlü, Atilla Sertel, Yıldırım Kaya, Ünal Demirtaş, Deniz Yavuzyılmaz, İl Başkanı Murat Pulat, Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun ve  CHP Belediye Meclisi Grup Sözcüsü Dr. Atınç Kayınova ile birlikte Karaelmas Gazeteciler Derneği (KGD)’ni ziyaret ettiler. 23 Milletvekili ile Zonguldak merkez ve ilçelerine çıkartma yapan CHP heyeti, İlin temel sorunları hakkında bilgi alış verişinde bulundu.

“EŞİT İŞE EŞİT ÜCRET”

Ziyarette konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, “Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK)’da ciddi problemler var. Sayın Başbakanlığı döneminde Yıldırım Akbulut’un 5 bin işçi sözü vardı. Acilen 5 bin yer altı işçisi havzaya alınmalı. Bu maden işçilerinin, galerilerin güvenliği içinde şart. TTK bilerek zarar ettiriliyor. Maden Makineleri Fabrikası (Merkez Atölyesi)’de eşit işe eşit ücret verilmiyor. Kurumun tek kar eden ve ithalata bağımlılığının önüne geçen bu kurumda çalışanların liyakatine göre maaş verilmeli. Toplu iş sözleşmesi dönemi. Burada çalışan arkadaşlarımız 2 bin 367 TL maaş alıyor. Yani asgari ücrettin altında. Ülkeye katma değer veren yer üstü işçilerimizin emeğinin karşılığının verilmesi için mücadele ediyoruz, edeceğizde” dedi.

“ASLANLAR GİBİ İKİ VEİLİMİZ VAR”

Akın, Zonguldak’ın sorunlarını Zonguldak Milletvekilleri Ünal Demirtaş ve Deniz Yavuzyılmaz’ın her platformda gündeme taşıdığını kaydederek, “Aslanlar gibi iki milletvekilimiz var. Zonguldak’ta ki işsizlik, Zonguldak’ın ülke gibi bitmiş ekonomisi ve tüm ciddi sorunlarını her platformda gündeme taşıyorlar. 7/24 Zonguldak ve ülke için çalışıyorlar” dedi.

Filyos vadisi ve Filyos limanının devlet projesi olduğuna vurgu yapan Akın, “Devlette devamlılık ilkesi var. Filyos devlet projesidir. Ve yapılıyor. Geç kalınmış yapılması gereken bir projeydi” şeklinde konuştu.

“SAĞLIK SİTEMİNİ BİLEREK ÇÖKERTTİLER”

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Tıp Fakültesinde yaşanan olayların aynısının tüm Türkiye’de ki Tıp fakültelerinde yaşandığını kaydeden Akın, “Müşteri garantili (Hastaya müşteri diyen zihniyet) Şehir hastaneleri yapıyorlar. Bu hastanelere ve özel hastanelere onların değimi ile müşteri bulmak zorundalar. Bunu yaparken de hastaların Tıp fakülteleri yerine Şehir Hastanelerini seçmeleri sağlanıyor. Müşteri garantili şehir hastaneleri mantığı ile sağlık sistemini tamamen çökerttiler. Tıp fakültelerini bilerek zarar ettirerek iflas noktasına getirmişlerdir” ifadesini kullandı. 

“BEÜ TIP GÜNDEMİMİZ DE”

Sağlık Komisyonunda olan Ünal Demirtaş’ın ve Deniz Yavuzyılmaz’ın BEÜ Tıp Fakültesinde Onkoloji başata olmak üzere diğer birimlerde ilaç, tıbbi cihaz ve doktor eksikliklerini, yaşanan istifaları gündeme taşıdıklarını kaydeden CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, “Kanser vakalarının en fazla yaşanan illerinden birisi Zonguldak. Bu nedenle ihtiyacı olan Onkoloji ve diğer hekimlerin Zonguldak’a ataması yapılması için iki milletvekilimizle birlikte çaba harcıyoruz. Bu sorunların çözümü için sizlerinde desteğiyle her türlü çalışmaya hazırız” diye konuştu.

KGD Başkanı Mustafa Emen, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Uzun zamandan sonra Zonguldak’ın temel sorunları için bu adar çok sayıda milletvekilinin ilimize ve kentimize gelmesinden dolayı çok mutlu olduk. Çalışmalarınıza başarıları diliyoruz. Zonguldak’a daha sık gelmenizi ve kentimizin sorunlarının çözümünde sizlerden destek bekliyoruz” dedi.

WhatsApp Image 2021 07 08 at 18.13.00 WhatsApp Image 2021 07 08 at 18.12.59 WhatsApp Image 2021 07 08 at 18.13.01

0 0 0 0 0 0
reklam
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Polis, musluk hırsızlarını yakaladı…

reklam
reklam

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0
reklam
reklam
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.