a

“İktidara geldiğimizde 5 bin işçi alacağız”

Geçtiğimiz günlerde Zonguldak’a gelerek incelemelerde bulunan, esnaflarla, vatandaşlarla ve STK’larla görüşen CHP Milletvekilleri çok ciddi sözler vermeye başladı.

Zonguldak’a çok büyük önem verdiklerini ifade eden CHP Milletvekilleri “İktidara geldiğimizde 5 bin işçi alacağız” sözü verdiler.

TTK’nın bilerek batırıldığını iddia eden CHP Milletvekilleri maden ocaklarının milli servet olduğunu ve bu kömürün hayati önem taşıdığını, mutlaka yer yüzüne çıkarılması gerektiğinin altını çizerek AK Parti iktidarı bilerek ve isteyerek ocakları tasfiye etmeye başladığını ve madenlerde bir zamanlar 40 bin işçiden şimdi eser kalmadığını 6-7 bin işçiyle adeta can çekiştiğini söyleyerek, CHP iktidarında norm kadro olan 14 bin işçinin mutlaka çalıştırılacağına dair söz verdiler.

Fotoğrafı konuşturduğumuzda, CHP’li yetkililer ocak ağızlarına giderek işçilerin sıkıntılarını dinlediler ve işçi alma sözünü burada da tekrarladılar.

Foto konuş: Haber-Yorum: Mustafa Emen

0 0 0 0 0 0
reklam
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Zonguldak seni unutmayacak… Güle güle Ahmet MetinTuranlı…

reklam
reklam

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0
reklam
reklam
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.