Haber Detayı
04 Temmuz 2020 - Cumartesi 12:55 Bu haber 6889 kez okundu
 
Zonguldak TOKİ için CİMER ve TOKİ'den cevap geldi! TOKİ'lere ne zaman geçilecek?
- Haberi
Zonguldak TOKİ için CİMER ve TOKİ'den cevap geldi! TOKİ'lere ne zaman geçilecek?

 

Zonguldak'ta Üzülmez'de yapılmakta olan TOKİ konutlarını CİMER'e yazan vatandaşlar ile TOKİ'ye yazan muhtarlara cevap verildi. 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Zonguldak'a TOKİ ile çok büyük bir hizmet getirdiğini söyleyen Çınartepe Muhtarı Okan Girgin, "Yapılan hizmet teslim edilmeyerek ve süre uzatılarak Cumhurbaşkanımıza zarar veriliyor. Bizi bilgilendirmiyorlar. 

 

"MİLLETVEKİLLERİ DUYARSIZ"

Soruna milletvekillerinin duyarsız kaldığını ifade eden Çınartepe Mahallesi Muhtarı Okan Girgin, "2 Milletvekilinden, belediye başkanı, ilçe başkanına kadar randevu alın veya açıklama yapın dememize rağmen hiç bir gelişme olmadı. 30 Haziran'da çözülecek demişlerdi. En ufak bir gelişme olmadı" dedi.

 

Muhtar Girgin şunları söyledi:

"1. etap 766 konut bitti. Evlerin verilmesi bekleniyor. 1. etaptan yıkılan evlerin sahipleri evlerine taşınamadıklarından devlet kiralarını veriyor. Devlete de yazık... Bitmiş konutların teslim edilmesiyle hem vatandaş evlerine kavuşmuş olacak hem de devletimiz zarar etmekten kurtulacak. Mart ayında girilecekti 30 Haziran'a sarktı. Şimdi de uzatıp süre verilmedi. 

2. etapta evlerini vermiş, kuraya girecekler var. 2. etap halka açık kura çekilecek. yaklaşık bin konut daha yapılacak. Ama ne süreç ne de diğer konularda hiç bilgi vermiyor."

 

Gelen yazıda şunlar söylendi:

 

"Sayın İlgili ;
Başvurunuz ilgisi nedeniyle İdaremiz Uygulama Dairesi Başkanlığına iletilmiş olup alınan bilgi aşağıda tarafınıza sunulmaktadır.
İdaremiz tarafından 31.08.2016 tarihinde ihalesi yapılan, 03.11.2016 tarihinde sözleşmesi imzalanan ve yapı denetim hizmetleri BCT İnş.Mim.Müh.Müş.A.Ş. tarafından yürütülen " Zonguldak İli Merkez İlçesi Üzülmez TTK Lojmanları 1Etap 766 Adet Konut, 1 Adet Cami ve 4 Adet Ticaret Merkezi İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi'nin yapımı Çakır İnş. İth. İhr. San. Ve Tic. Ltd. Şti. yükleniminde devam etmekte olup, Yapı Kullanma İzin Belgeleri 03.03.2020 tarihinde ilgili Belediyesinden alınmıştır.
Bahse konu işin geçici kabulü onaylanmış olup, imalatlar proje ve şartnamesine uygun olarak yapılmıştır. Yapı kullanma izin belgeleri 03.03.2020 tarihinde ilgili belediyesinden alınmış olup konut teslimlerinin başlaması için Finansman Dairesi Başkanlığına yazı yazılmış olup, banka ile yapılacak program sonrasında konut teslimine başlanılacaktır.
 Bilgilerinizi ve gereğini arz ederiz."

 

TOKİ'DEN MUHTARLARA CEVAP...

Çınartepe ve Baştarla Mahalleleri Muhtarlarının TOKİ'ye yazdıkları dilekçenin cevabı geldi. Çınartepe Mahallesi Muhtarı Okan Girgin, sosyal medya hesabında paylaştığı mesajda gelen yazıyı paylaşıp şunları yazdı:

"CİNARTEPE ve BASTARLA MAH.MUHTARLİGİ OLARAK TOKİ ye YAZDİGİMİZ DİLEKCENİN CEVABİ ......ANLASİLAN ŞUKİ TOKİ EVLERİNE Gecebilmeniz İçin Tarih BELİRTİLMEMİSTİR.Saygilarimizla"

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Zonguldak, TOKİ, için, CİMER, ve, TOKİ'den, cevap, geldi!, TOKİ'lere, ne, zaman, geçilecek?,
Yorumlar
Haber Yazılımı