Haber Detayı
11 Ekim 2020 - Pazar 16:42 Bu haber 6645 kez okundu
 
Zonguldak Milletvekilleri beceremedi! Hizmetin gelmesi için ekstra para istendi... BARİ BUNU BECERİN!
- Haberi
Zonguldak Milletvekilleri beceremedi! Hizmetin gelmesi için ekstra para istendi... BARİ BUNU BECERİN!

Doğal gaz olmadığı için Zonguldak Bakacakkadı'daki fabrikasını taşımayı düşünen ve Düzce'de bir fabrika ile pazarlık dahi yapan EMKO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Günay, "Bizim bu bölgemizden olan vekillerimiz bu işi yapamadılar, yapmadılar" diyerek göndermede bulundu.


EMKO Isı firması, 112 bin 750 dolar maliyetle ilgili firma tarafından beldeye tarafından doğal gaz şekebesi kurulacağını söyleyen Yusuf Günay, "Biz bu yıl içerisinde yalnız güneş paneli sistemi kuran firmaya bu işi 13 milyon liraya yaptırdık. Bizim yapacak olduğumuz çatı güçlendirme işleri vardı. Bakacakkadı beldesinde doğal gaz yok. Biz buradan bir ara gitmeyi düşündük. Onu da 112 bin 750 dolar vererek doğal gaz firması ile beldenin tamamına ve kendimize de doğal gaz getiriyoruz. Bizim bu bölgemizden olan vekillerimiz bu işi yapamadılar, yapmadılar. Ama böyle bir sistem de Bakacakkadı Belediye Başkanı Oktay Albuz da bize yardımcı oldu. Öylelikle kömürden de kömürün isinden, sisinden, tozundan da Bakacakkadı'nın korunacağına daha temiz bir şekilde yaşayacağımıza inanıyorum" diye konuştu.

 

 

BARİ BUNU BECERİN!

 

Doğalgaz gelmediği için Dökme doğalgaz (yani lpg) kullanılan Bülent Ecevit Üniversitesinde doğalgazın 3 katı ödeme yapılıyor.

 

Yıllık toplam 1300 ton Dökme doğalgaz (yani lpg) yakılan BEÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesi ile Dekanlıkta, yıllık toplam 5.2 milyon lira ödeme yapılıyor.

 

Doğalgaz, dökme doğalgazdan 3'de 1 oranında daha ucuz olurken, her yıl yakıt parası olarak fazladan 3.5 milyon lira harcanıyor.

 

Son 3 yılda ortalama 800 tonu Hastane, 500 tonu dekanlık olmak üzere 1.300 ton harcandığı öğrenilen BEÜ Hastane ve Dekanlığının 3 yıllık toplam israfı 10,5 milyon lirayı geçiyor.

 

 Akmercan'ın BEÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesinin bulunduğu Esenköy'e doğalgaz getirmesi durumunda bölgedeki birçok işyeri ve konut ta rahat bir nefes alacak.

Akmercan'ın aynı Bakacakkadı beldesinde olduğu gibi doğal gazı getirmek için devlet okulu olan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinden 400 bin dolar istediği öğrenildi. Programa göre 2020 yılında gelmesi planlanan doğal gaz hattı Kozlu Fatih sitesi üstünde bekletiliyor. 

Hizmet gelmesi için Bakacakkadı beldesinde fabrika sahibinden ekstra para alınmasına engel olamayan Zonguldak Milletvekillerinin en azından devletten ekstra para alınmadan hizmetin gelmesini sağlaması bekleniyor. 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Zonguldak, Milletvekilleri, beceremedi!, Hizmetin, gelmesi, için, ekstra, para, istendi..., BARİ, BUNU, BECERİN!,
Yorumlar
Haber Yazılımı