Haber Detayı
29 Haziran 2020 - Pazartesi 10:18 Bu haber 488 kez okundu
 
Zonguldak’ın gündemi K.M.Lisesi video konferans…
- Haberi
Zonguldak’ın gündemi K.M.Lisesi video konferans…

Yıkılması yeniden gündeme gelen Zonguldak Kız Meslek Lisesinin yıkılması ile ilgili video konferans tartışması gerçekleştirildi. Konferansa Karaelmas Gazeteciler Derneği KGD adına başkan olarak ben de katıldım ve görüşlerimi ifade ettim. 60 yıllık güzel ve anlamlı bir temiz geçmişi bulunan Kız Meslek Lisesi hakkında katılımcılar görüşlerini sundu.  Bende böyle nezih bir okul hakkında “Aman canım sende yıkılsın” diyemezdim. Burada mazisi olan ne kardeşlerimiz, evlatlarımız vardı mezun oldu, çoluk çocuğa karıştı. Hayata bir şekilde tutundu. Gençler hala da bu okulda hayatı öğrenmeye devam ediyor. Ablam da burada okudu ve dikiş nakış öğrendi ve burada öğrendiklerini yapmaya devam ediyor. Bu okula mutlaka bir çözüm bulunmalıdır. Toplum bunu bekliyor.

Video konferansa katılan katılımcılar:

Ankara Mimarlar Odası Başkanı Tezcan Karakuş Candan’ın canlı olarak moderatörlüğünü yaptığı video konferansa katılım yoğundu. ZOKEV Başkanı Kürşat Coşkun, İstatistikçi yazar Cenk Kaplancan, Şehir Plancıları Odası Temsilcisi Kamuran Ayyıldız, ZOKEV Yönetim Kurulu üyesi ve Mimarlar Odası Genel Sek. Ece Bakioğlu, Zonguldak Mimarlar Odası Başkanı Turhan Demirtaş, TSO Kadın Girişimcileri üyesi İnci Öz, Kent Konseyi Kadın Meclisi üyesi Nuray Gencal’in yanı sıra Kız Meslek Lisesinin eski müdür ve hocaları, buradan mezun olan eski öğrencileri ile (Karaelmas Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve İMZA Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Emen). Halkın Sesi Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mustafa Özdemir yıkım kararı alınması ile ilgili görüşlerini belirttiler.

Yapılan konuşmaların genel bölümünde Kız Meslek Lisesinin yıkılmasının mümkün olmayacağı ve başka alternatifler düşünülmesi gerektiği bildirildi.

Fotoğrafı konuşturduğumuzda bu işe son noktayı Ankara Genel Merkez koyacağa benziyor. Başka planlar yapılır mı yapılmaz mı? Siyaset üstü bir durum söz konusu olur mu? Veya bu kadar büyük ve modern bir hastane mi önemli, yoksa miladını doldurmuş bir okul mu?

Denilebilir. Yıkılırsa daha yenisi, daha güzeli de yapılır şeklinde görüş belirtilebilir. Burada önemli olan kalp kırmadan, toplumu incitmeden herkesin gönlünü alarak yapıcı bir karar verilmelidir.

FOTOĞRAFLAR KONUŞURSA

HABER: MUSTAFA EMEN

Kaynak: Editör:
Etiketler: Zonguldak’ın, gündemi, K.M.Lisesi, video, konferans…,
Yorumlar
Haber Yazılımı