Haber Detayı
23 Ekim 2020 - Cuma 14:03 Bu haber 5073 kez okundu
 
Zonguldak'ın beklediği tünelde son durum... Muammer Avcı açıkladı...
- Haberi
Zonguldak'ın beklediği tünelde son durum... Muammer Avcı açıkladı...

 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinde "Zonguldak'ı toparlayalım" talimatı üzerine projelerin hızlanması konusunda yakın takibini devam ettiren Ak Parti Zonguldak İl Başkan Yardımcısı Muammer Avcı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gece yarısı talimatıyla hızlanan Mithatpaşa T0 tüneli inceledi, gelinen noktayı açıkladı.
 
Ak Parti Zonguldak İl Başkan Yardımcısı Muammer Avcı, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada şu bilgilere yer verdi:
 
 
MİTHATPAŞA T-O TÜNELLERİNDE İŞLER YOLUNDA
Çalışmalar tünellerin gerek Uzunkum mevkiinde fore kazık çakma, tünel hazırlık imalatları, ve gerekse Kilimli ilçemiz yönündeki patlatma yöntemi ile devam ediyor.
Toplam uzunlukları 200 er metre olacak olan T-0 tünellerinin Kilimli - Zonguldak yönündeki sağ tüpte bugün itibari 15 m. ilerleme kaydedilirken, sol tüpte 6 m. ilerleme kaydedildi. Bugün yönetim kurulu ve şantiye şefileri ile bir araya geldiğimizde, başlangıçta karşılaşılan sert zeminin yavaş yavaş orta sert zemine döndüğünü, bu zeminde devam edildiği sürece imalatın programlandığı gibi devam edeceğini belirttiler. Diğer yandan Mithatpaşa T-2 tünelleri, İkinci makas Mevkiinde yapılacak olan çok yönlü köprülü kavşak imalatı, Mithatpaşa tünelleri ve Kilimli sahil yolu projesi ile eş zamanlı olarak bitirilmesi yönündeki çalışmalar devam ediyor. Zonguldak’ta yapılan tüm projeleri yakından takip etmeye devam edeceğiz."
Kaynak: Editör:
Etiketler: Zonguldak'ın, beklediği, tünelde, son, durum..., Muammer, Avcı, açıkladı...,
Yorumlar
Haber Yazılımı