Haber Detayı
28 Temmuz 2020 - Salı 16:56 Bu haber 709 kez okundu
 
Toplumsal Uyuşturucu ile Mücadele Eğitim Federasyonu İstanbulda kuruldu...
- Haberi
Toplumsal Uyuşturucu ile Mücadele Eğitim Federasyonu İstanbulda kuruldu...

Gelecek Partisi İlçe Bşk Hülya Özçelik ziyaret ve Engelliler Derneği Başkanı Hüseyin Şirin ziyaret...

Uyuşturucu bağımlılığından çocuk istismarına kadar toplumumuzun kanayan yaralarına parmak basmak amacıyla yola çıkan Toplumsal Uyuşturucu ile Mücadele Eğitim Federasyonu (TUMEF) kuruldu. Federasyonun genel başkanlığını Cemal Olgun yapıyor.

Uyuşturucu ile mücadelenin yanı sıra kadına yönelik şiddet, çocuk istismarı ve hayvan hakları gibi toplumumuzun kanayan yararlarına parmak basması beklenen Toplumsal Uyuşturucu ile Mücadele Eğitim Federasyonu  genel başkan Cemal Olgun   başkanlığında İstanbul ‘da  genel merkezde  ilk genel toplantısında büyük bir katılımla gerçekleştirdi. Toplantıya başarılı ve öz verili  çalışmaları ile göz dolduran Genel Teşkilat Başkanı Ersun Yıldız,  Akdeniz Bölgesi Başkanı Şerafettin Çakmak ve göreve gelen Tumef ailesi katıldı.

“FEDERASYON OLARAK EN BÜYÜK TEMENNİMİZ…”
Özellikle uyuşturucu madde bağımlılığının önüne gençlerimize ulaşmadan sanat ve spor faaliyetleri ile duvar örmeyi amaçlayan federasyonun genel başkanlığını kurucu üyelerden Cemal Olgun üstlendi. 2019 yılında dernek olarak kurulduklarını ve yapmış oldukları ciddi çalışmalarla 2020 yılında federasyon olduklarını belirten Cemal Olgun, “Toplumsal Uyuşturucu ile Mücadele ve Eğitim Federasyonu öncelikle Gençlerimizi uyuşturucu illetinden uzak tutmak, onları sanatsal ve sportif faaliyetlere yönlendirmek amacı ile kurulmuştur. TUMEF aynı zamanda kadına yönelik şiddet, çocuk istismarı ve hayvan hakları konusunda mücadele ederek tüm canlıların yaşam hakkını savunacaktır. Geleceğimizin teminatı gençlerimizi devlete ve millete yararlı bireyler olarak yetiştirebilmek en büyük temennimiz olacaktır.” dedi.

“DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ”
Devletin ve toplumun mücadele edecekleri konularda hassas olduğuna dikkat çeken Olgun, açıklamasına şöyle devam etti: “Devletimizin de hassasiyetle üzerinde durduğu bu konularda devletimizin yanında olmayı vatandaşlık görevi olarak benimsemiş bir kurum olarak tüm vatandaşlarımızı bu konuda duyarlı olmaya çağırıyor, sağlıklı günler ve esenlikler diliyorum.”

Federasyonda önemli birimlere getirilen isimler şöyle; Genel Bakan Vekili Genel Koordinatör Ersoy Şengül,Genel Başkan Vekili Marmara Bölge Başkanı Gökan Çakır, Genel Başkan Vekili Karadeniz Bölge Başkanı Atalay Yılmaz, Genel Teşkilat Başkanı Ersun Yıldız, Genel Sekreter Bülent Kumaş ,Genel Başkan Baş Danışmanı Ali İhsan Bal, Genel Başkan Yardımcısı Canan Yılmaz, Gençlik Kolları Genel Başkanı Ömer Kaya, Kadın Kolları Genel Başkanı Gamze Yılmaz, Basın ve Yayın Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Yetiş , Akdeniz Bölgesi Başkanı Şerafettin Çakmak 

TUMEF ( Uyuşturucu İle Mücadele Eğitim Federasyonu) Genel Başkan Yardımcısı Teşkilat Başkanı Ersun Yıldız,
Zonguldak İl Başkan Özcan Doruk, Karadeniz Bölgesi Başkanı Yardımcısı Nihat AYAZ ziyarette hazır bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Toplumsal, Uyuşturucu, ile, Mücadele, Eğitim, Federasyonu, İstanbulda, kuruldu...,
Yorumlar
Haber Yazılımı