Haber Detayı
04 Haziran 2020 - Perşembe 14:15 Bu haber 3459 kez okundu
 
Flaş! Mithatpaşa Tünelinin önündeki Tahlisiye binasında FLAŞ gelişme!
- Haberi
Flaş!  Mithatpaşa Tünelinin önündeki Tahlisiye binasında FLAŞ gelişme!

İmza Gazetesi, Zonguldak'ta Mithatpaşa Tünellerinde ışığın görülmesine sayılı günler kalırken tünelin İkincimakas mevkiindeki ağzında bulunan TTK Merkez Atölyesindeki (TTK Maden Makinaları Fabrika İşletme Müdürlüğü) TTK Tahlisiye ekibinin yer aldığı binanın projenin ilerlemesine ve yapılan işin görülmesine engel olduğunu vurgulamıştı.

 

https://www.imzagazetesi.com.tr/haber-iste-burokratik-oligarsi-8173.html

 

Bir an önce yeni yer bulunup kaldırılması gerektiği yönündeki İMZA Gazetesinin yayınları üzerine konuyla ilgili girişimlerde bulunan Ak Parti Zonguldak İl Başkan Yardımcısı Muammer Avcı, tahlisiye binasının 15 Temmuz tarihine kadar kaldırılacağını duyurdu.

Mithatpaşa Tünellerinin ikmal ihalesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştükten sonraki süreci yakın takip edip ÖDF İnşaatın ortağıyla Bağlık'taki şantiyede bizzat görüştüğü öğrenilen Muammer Avcı, TTK Tahlisiye binasının kaldırılması için de bastırdı. TTK Genel Müdürü ve ÖDF ortağıyla görüşen Muammer Avcı'nın da baskısıyla dün itibariyle Tahlisiye binasının yıkılmasıyla ilgili düğmeye basıldı.    

 

Avcı, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada konuyla ilgili şunları söyledi:

"Proje kapsamına dahil, TTK'nın kullanımında olan TAHLİSİYE binasının, yapılan görüşme ve 03.06.2020 tarihli yazışma neticesinde en geç Temmuz ayı içerisinde yıkımı gerçekleştirilecektir.

Bu şekilde, KAVŞAK İMALATInın başlatılması yönünde hiç bir mania kalmamış olacaktır.

Ve yine TAHLİSİYE binasının yıkılması ile tünellere giriş-çıkış yapan ağır araçların manevra kabiliyetleri rahatlatılmış olacak ve bu çalışmaların hızına halkımızın şahitliği sağlanmış olacaktır."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Flaş!, , Mithatpaşa, Tünelinin, önündeki, Tahlisiye, binasında, FLAŞ, gelişme!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı