Haber Detayı
28 Ağustos 2020 - Cuma 11:28 Bu haber 5214 kez okundu
 
Flaş! Mithatpaşa Tünelinde IŞIK GÖRÜLDÜ...
- Haberi
Flaş! Mithatpaşa Tünelinde IŞIK GÖRÜLDÜ...

 
2009 senesinde 142 STK'nın yer aldığı Zonguldak Platformu öncülüğünde, Zonguldak tarihinde halkın en çok imzasının toplanmasıyla gündeme gelen Mithatpaşa Tünelinin yapımına 2 Ağustos 2013 tarihinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Binali Yıldırım'ın katıldığı törenle başlanmıştı. 
 
Zonguldak Platformunun 40 bin imza toplamasıyla gündeme gelen Zonguldak-Filyos yolunun en önemli bölümü olan ve 2013 yılında kazılmasına başlanan, Mithatpaşa Tünellerinde İkincimakas-Bağlık arasındaki 2 tünelde ışık görüldü.
 
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bayramlaşmak için aradığı sırada projenin önemini anlatıp hızlanması gerektiğini söyleyen Ak Parti Zonguldak İl Başkan Yardımcısı Muammer Avcı, Mithatpaşa Tünelindeki gelişmeyi, "ZONGULDAK’IN CUMA MÜJDESİ..." başlığıyla duyurdu.
 
Avcı, sosyal medya hesabında yayınladığı mesajda şunları yazdı;
"CUMHURBAŞKANIMIZIN DİREKTİFLERİ İLE Hız kazanan, Zonguldak’ımızın 45 yıldır hasretle beklediği Mithatpaşa Tünelleri “IŞIK GÖRÜLDÜ TÖRENİ” 03.09.2020 Perşembe günü Saat 15:00 ‘te gerçekleştirilecektir. Hizmete açıldığı günüde hep birlikte görmek dualarımla hayırlı Cumalar..."
 
 
Zonguldak-Kilimli arasındaki 10.8 kilometrelik yolu, 5.7 km’ye yolculuk süresini de 30 dakikadan 5 dakikaya düşürecek olan Mithatpaşa tünellerinin devamında Kilimli-Filyos arasının da bir an önce yapılması bekleniyor. 
Filyos Projesinden Zonguldak'ın yararlanabilmesinin Kilimli-Filyos yolunun yapılmasına bağlı olduğu vurgulandı. 
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Flaş!, Mithatpaşa, Tünelinde, IŞIK, GÖRÜLDÜ..., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı