Haber Detayı
24 Haziran 2020 - Çarşamba 14:39 Bu haber 5222 kez okundu
 
Edepsizlik-Terbiyesizlik-İğrençlik…
- Haberi
Edepsizlik-Terbiyesizlik-İğrençlik…

Yıllardır belden altı yazılarıyla gündemden düşmeyen Pusula Gazetesi Sahibi Ali Rıza Tığ, 'ARIZA' lakabına uyacak bir yazıya imza attı. Son yazdığı köşesinde çok iğrenç bir yoruma daha imzasını atınca ortalık ayağa kalktı ve sosyal medyadan kendisine tepkiler yağdı.

Genel evle yıkılması gündemde olan gurur abidesi Kız Meslek Lisesini aynı kefeye koymaya çalışan ancak baltayı taşa vuran Ali Rıza Tığ, bakın nasıl bir iğrenç yorumda bulunmuş. Okuyunca böyle bir şahsın basın mensubu olarak ortalıkta dolaştığına ve mesleği iğrenç yazılarıyla kirlettiğine şahit olacak ve nasıl bir tetikçi olduğunu da bir kere daha görmüş olacaksınız.

 

 

İŞTE O İĞRENÇ YAZIDAN BİR BÖLÜM:

“Zonguldak Valiliği tarafından 18 Eylül 2017 tarihinde kapatılan Zonguldak Genelevi’nin 1910 yılında açıldığı tahmin ediliyor. Kız Meslek Lisesi’nin korunma kararı alınırken kayda geçen “Mesleki ve teknik eğitimlerinin sağlanmasında hizmet sunarak yapının hatıra değerine haiz olduğu kanaatine varıldığından” ifadesi Zonguldak Genelevi için geçerli değil mi? 
Eskiler öyle anılar anlatıyorlar ki! 
Üstelik, Acılık’taki Zonguldak Genelevi’nde evi olan ve hala hayatta olan kişiler var Zonguldak’ta. 
Siyasetin, ticaretin, sosyal hayatın içinde.”

 

Yazıya ilk tepkiyi gazeteci Ahmet Öztürk gösterdi. Yorumunda, "Her şeyle bel altı bir ilişki kuran bu kalem efendisnin bilinç altında yatıp da bu fikirleri tetikleyen ne acaba..."  sözlerine yer veren Öztürk şunları söyledi:

"Hazret, "Zonguldak Valiliği tarafından 18 Eylül 2017 tarihinde kapatılan Zonguldak Genelevi’nin 1910 yılında açıldığı tahmin ediliyor. Kız Meslek Lisesi’nin korunma kararı alınırken kayda geçen “Mesleki ve teknik eğitimlerinin sağlanmasında hizmet sunarak yapının hatıra değerine haiz olduğu kanaatine varıldığından” ifadesi Zonguldak Genelevi için geçerli değil mi? Eskiler öyle anılar anlatıyorlar ki! Üstelik, Acılık’taki Zonguldak Genelevi’nde evi olan ve hala hayatta olan kişiler var Zonguldak’ta. Siyasetin, ticaretin, sosyal hayatın içinde" buyurmuş... Merak ediyorum: Her şeyle bel altı bir ilişki kuran bu kalem efendisnin bilinç altında yatıp da bu fikirleri tetikleyen ne acaba... Freud'un psikanaliz teorisini bir daha mı okusam ne?"

BU YAZIYA GELEN YORUMLAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: Edepsizlik-Terbiyesizlik-İğrençlik…,
Yorumlar
Haber Yazılımı