Haber Detayı
25 Mart 2020 - Çarşamba 17:53 Bu haber 4032 kez okundu
 
Defol git katil virüs!
- Haberi
Defol git katil virüs!

Ne yalan söyleyeyim 64 yaşıma yeni girdim ama ben daha böyle kâbus dolu günler yaşamadım. Çok büyük bir insanlık dramı yaşıyoruz. Düşman açıkta değil, inanılmaz şekilde sinsice insanlığın canını fena yakıyor. Bu öyle bir katil virüs ki vücuda girdimi bağışıklık sistemini çökertinceye kadar saldırıyor, eğer vücudun direnci zayıfsa öldürüyor. Özellikle de yaşlılar üzerinde etkili oluyor, gençlerde ise aradığını bulamıyor.

Çin’de başlayıp Avrupa’yı kasıp kavuran ve binlerce insanın ölümüne sebep olan katil virüs en sonunda da ülkemize kadar gelerek ölümlere neden olmaya başladı. İlimizde ise çok şükür üzücü haberler henüz yok ama bu olmayacak anlamına da gelmiyor. Bu sebeple toplum olarak çok dikkatli olmak zorundayız. Devletin almış olduğu kararlara mutlaka uymak zorundayız.

Bu katil virüse “DEFOL GİT” demek istiyorsak özellikle temizlik kurallarına mutlaka uymak durumundayız. Bu illetin düşmanı hijyendir, hijyenin olduğu yerde bu katil virüsün yaşama şansı yoktur. Hep birlikte bu savaşı kazanmak istiyorsak el ele savaşmak gerekmektedir.

Fotoğrafı konuşturduğumuzda görüntüsü bile insanı ürpertiyor. Biz de “Defol git” diyelim.

Allah bu illetten tüm toplumumuzu muhafaza etsin (Amin)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Defol, git, katil, virüs!,
Yorumlar
Haber Yazılımı