Haber Detayı
26 Mayıs 2020 - Salı 00:06 Bu haber 16359 kez okundu
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zonguldak'ta Avcı'yı aradı, bilgi aldı, talimatı verdi...
- Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zonguldak'ta Avcı'yı aradı, bilgi aldı, talimatı verdi...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu gece Ak Parti Zonguldak İl Başkan Yardımcısı Muammer Avcı'yı arayarak istişarede bulundu. 

Avcı'nın Mithatpaşa Tünelleri ile Zonguldak Havaalanının bölge için önemini belirtmesi üzerine Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil KARAİSMAİLOĞLU’nu arayıp geri döneceğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir süre sonra tekrar aradı. Bakan Karaismailoğlu'na gerekli talimatları verdiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zonguldak'ın bir an önce toparlamamız gerektiğini ifade etti.

 

 

Ak Parti Zonguldak İl Başkan Yardımcısı Muammer Avcı, sosyal medya hesabında şunları paylaştı:

"Çok Muhterem, CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN İLE BU AKŞAM İKİ AYRI TELEFON GÖRÜŞMEMİZ OLDU!

Zonguldak ve bölgemiz için hayırlı olacak görüşmemizle ilgili sizleri bilgilendirmek isterim.

Öncelikle Zonguldak'ımızla ilgili her projeye ne kadar hakim ve yakinen takip ettiğini gördüm. Kendisine, Belediyemizin başlatmış olduğu yeni projeler, Mithatpaşa tünellerimiz, Filyos liman inşaatımız, Havaalanımız pist büyütme çalışmaları, Merkez Cami inşaatımız hakkında detay bilgi verme fırsatım oldu. Projelerin hızlandırılması gerektiğini düşünerek, "Bakan Bey'i ve Belediye Başkanını bir arayayım sana tekrar döneceğim" dedi. Tekrar aradığında ikmal ihalesi talimatını bizzat verdiğini, Zonguldak'ı bir an önce toparlamamız gerektiğini ifade etti. Bende bu vesilesiyle elde ettiğimiz bu yeni müjdeleri sizlerle bir Bayram hediyesi olarak paylaşmak istedim. Kalın sağlıcakla, Saygılarımla."

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan,, Zonguldak'ta, Avcı'yı, aradı,, bilgi, aldı,, talimatı, verdi...,
Yorumlar
Haber Yazılımı