Haber Detayı
23 Şubat 2020 - Pazar 11:35 Bu haber 11177 kez okundu
 
Ak Parti Kozlu İlçe kongresi yapıldı... İŞTE LİSTE...
KOZLU Haberi
Ak Parti Kozlu İlçe kongresi yapıldı... İŞTE LİSTE...

Ak Parti Kozlu İlçe Başkanlığı kongresi yapıldı. Ak Parti Genel Merkezinin önerisiyle tek aday olarak seçime giden Ünver Taşkın, Ak Parti Kozlu yeni İlçe Başkanı oldu. Hazirun listesinde 270 imzanın olduğu, 224 delegenin oy kullandığı, 4 oyun geçersiz sayıldığı belirtildi. 
 

Kongreye, Ak Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Hamdi Uçar, Ahmet Çolakoğlu,  Kastamonu Milletvekili ve Zonguldak koordinatörü Metin Çevik, Ak parti il başkanı Zeki Tosun, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun, Kozlu. Belediye Başkanı Ali Bektaş, Merkez ilçe başkanı Mustafa Çağlayan Ak partili belediye başkanları, Belediye meclis üyeleri, eski milletvekilleri, bazı STK başkanları, ilçe başkanları ve partililer katıldı. AK Parti Kozlu 3.Olağan Kongresinin Divan Başkanı Kastamonu Milletvekili ve Zonguldak Koordinatörü Metin Çevik bir konuşma yaparak; “Kongreler bir parti için en önemli günlerdir. Buradan seçilecek yönetimler en iyi şekilde temsil edeceklerdir. Birlik bütünlük içerisinde en üst seviyeye çıkartınca ilçelerden Ak Partiye destek gelecektir. Teşkilatlarımızın Ülkemizin geleceği için var güçle çalıştığını görüyoruz. Kongrenin birliğimize dirliğime katkı vermesini diliyorum” dedi. Ak Parti Kozlu İlçe Başkan adayı Ünver Taşkın yaptığı konuşmada, “Bundan sonra hedeflerimiz doğrultusunda bizlere çok daha büyük görevler düşmektedir. Ak parti saflarını sıklaştıracağız. Partimizin davası yüce davadır. Bu dava haksızlığa karşı susmayanların davasıdır. Bu kutlu davanın bilincinde olarak nasıl sahiplenebiliriz bunun peşinde olacağız. Gayret bizden takdir Allah’tandır. Ak partiye gönül vermiş olan gönül taşlarımıza şükranlarımızı sunuyorum” dedi.  Ali Bektaş’ta konuşmasında, “Ak Parti kongreleri büyük kongrelerdir. Dışarıdan kulaktan dolma şeylere kulak asmayın. Bu bizim son şansımızdır. İnsanların içinde hırs olabilir ama ben davaya ihanet eden bir adamı asla affetmem. Zonguldak bu memleketin lokomotifidir. Zonguldak deyip geçmeyin ve basit bir kongre olarak görmeyin. Buraya gelen herkes oyunu kullansın. Cumhurbaşkanı hakkında kimseye konuşturmayın. Herkese haddini bilecek. Tayip Erdoğan geldi onur geldi şeref geldi ülkemize. Bu zor günler geçecektir. Birbirimiz kalpten seversek bütün sıkıntıları aşarız. Kongremizin hayırlı olmasını diliyorum.” Ak Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu’da konuşmasında şunları söyledi; “Kongremizin hayırlar getirmesini diliyorum. Bu bayrağı bir öncekiler gibi kendisi de bir sonraki teşkilata başarı ile teslim edeceğine inanıyorum.  Bu kongrelerde olmak birilerine korku vermektir. Birlik içinde dirlik içinde yolumuza devam etmemiz gerekiyor. Çünkü bizim başımızda Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lider var. Sıkıntılı bir yol olabilir ama bu davada bu yükü taşımamız gerekir. Bu davadan geri durmak yok. Türkiye’ye her taraftan sıkıştırmaya çalışıyorlar. Ama biz buna müsaade etmeyeceğiz. Bizde bu yüzden bu davadan bir adım geri atmayalım. Kongre hayırlı olsun.” 

ZONGULDAK ESKİ ZONGULDAK’TAN ÇOK DAHA İYİ OLACAKTIR. 

Milletvekili Hamdi Uçar’da konuşmasında; “Davamıza hizmet etmek için Cumhurbaşkanı önderliğinde hizmet etmeye çalışıyoruz. Teşkilatçılık ekip işidir. Ekibiniz sağlamsa bu yolda yürürsünüz. 18 yıldır bu davanın içerisindeyim. Ülkemizin bu günkü konumunu hep birlikte görüyoruz. 2000 yılı öncesinde enflasyonun fırladığı yılları düşünün. İMF’nin eline teslim olmuş bir ülke gördük. Hiçbir hizmet yapılmadan enflasyon yüzde 40’lara çıktığı bir ülke gördük. Muhalefet şimdiye kadar hiçbir şey yapmamış. Şimdi Kanal İstanbul’a karşı çıkıyorlar. Böyle muhalefet olur mu? Kendi teşkilatlarını yönetemeyen insanlar Ülkeyi yönetmeye çalışıyorlar. Bizim güçlü lidere ihtiyacımız var. Bu lider de Recep Tayyip Erdoğan’dır. Yapılan projeler ile Zonguldak eski Zonguldak’tan çok daha iyi olacaktır.  Ak Parti Zonguldak İL Başkanı Zeki Tosun’da konuşmasında, “Birlik beraberliğimiz olduğu sürece her şeyin üstesinden geliriz. İnşallah yeni seçilecek başkanımız ile Kozlu’muz çok daha güzel olacaktır. Sırt sırta verdikçe Zonguldak’ta güzel şeyler olacaktır. Ama sabır çok önemlidir. Kozlu, Kilimli ve Zonguldak olmak üzere üç beledi başkanımız sırt sırta omuz omuza verdikçe her şey çok daha iyi olacaktır. Yeni başkanımıza hayırlı olsun diyor kongremizin hayırlara vesile getirmesini diliyorum.” Konuşmaların ardından tek liste olarak gidilen kongrede oy kullanma işlemine geçildi.

Ünver Taşkın'ın başkanlığında tek liste olarak girilen kongrede liste belli oldu.

İŞTE LİSTE:

AK PARTİ KOZLU İLÇESİ 3. OLAĞAN KONGRESİ
İLÇE BAŞKANLIĞI YÖNETİMİ ve İL ÜST KURUL DELEGELERİ ADAY LİSTESİ 
OY PUSULASI
İLÇE BAŞKAN ADAYI : ÜNVER TAŞKIN
YÖNETİM KURULU ASİL ADAYLAR YÖNETİM KURULU YEDEK ADAYLAR
1. Aydın Bozkurt     1. Ekrem Koca  
2. Yalçın Aksu     2. Murat Aydın  
3. Yusuf Kenan Yiğit     3. Sadettin Dağkıran  
4. Nezaket Köksal     4. Rasim Aydın  
5. Onur Demirbaş         5. Kemal Kanca
6. Yılmaz Koca     6. Cevat Engin  
7. Bilal Girgin         7. Osman Taşkın  
8. Metin Candaş     8. Tayfun Yılmaz  
9. Mehmet Bilgin              
10. İsmet Açıkgöz              
11. Eray Bilgin              
12. Nihat Özgür Kuru              
13. Hadiye Köroğlu              
14. Nuray Kocabaşoğlu              
İL ÜST KURUL DELEGELERİ
ASİL ADAYLAR YEDEK ADAYLAR  
1. Ünver Taşkın 25. Celal Nezir 1. Durdu Kardaş  
2. Ali Bektaş 26. Uğur Koca 2. İsmail Şen    
3. Necdet Karaveli 27. Yusuf Kardaş 3. İsmail Acun  
4. Kerim Yılmaz 28. Ali Kaya 4. Hülya Aksu    
5. Ahmet Gören 29. Namık Işıklı 5. Safiye Sayım  
6. Ahmet Özdemir 30. Necati Bozkurt 6. Adem Mehder  
7. Aydın Bozkurt 31. Fikret Korkmaz 7. Adem Taşkın  
8. Yalçın Aksu 32. Tahsin Karaarslan 8. Erdal Kaymak  
9. Yasemin Başar 33. Halil Ardıç 9. Yaşar Aksu    
10. İbrahim Bozkurt 34. Recep Geredeli 10. Kağan Aydemir  
11. Hüseyin Yılmaz 35. Mustafa Çakır 11. Dilek Yılmaz    
12. Şevket Akman   36. Tamer Yılmaz 12. Nizamettin Yılmaz
13. Muharrem Karakuş 37. Ekrem Koca 13. Durdu Tavukçu  
14. Hatice Girgin   38. Cevdet Aydın 14. Ahmet Özmen  
15. Şennur Danış   39. Mustafa Göktaş 15. Burhan Yardımcı  
16. Deniz Yayalar   40. Zafer Demir 16. Enver Taşkın  
17. Serkan Günay   41. Muhammet Dağkıran 17. Kenan Başar  
18. Hasan Bayram   42. Bülent Danış 18. Nihat Ayaz    
19. Ümit Karaarslan   43. Özgür Balık 19. Bilal Demir    
20. Yusuf Kenan Yiğit 44. Ramazan Bozacıoğlu 20. Yaşar Çakan  
21. Abdullah Öcal 45. Mustafa Selim 21. Volkan Şen  
22. Ahmet Koca 46. Mehmet Candaş 22. Birol Kaskun  
23. Nezaket Köksal 47. İsmail Yıldırım 23. Kemal Arat  
24. İbrahim Bahtiyar 48. Ertan Akar 24. Musa Döngel  
                       
                       
                       
Kaynak: Editör:
Etiketler: Ak, Parti, Kozlu, İlçe, kongresi, yapıldı..., İŞTE, LİSTE...,
Yorumlar
Haber Yazılımı