a

Gençler yarışıyor…

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı için öğrenciler okula gelmeye başlandı. Evrak kontrolleri yapılan öğrenciler teker teker okula alındı. Sınavda, yaklaşık 2 buçuk milyondan fazla üniversite adayının ter dökeceği sınav başladı. 10.15’da başlayan sınav 12.30 sona erecek.

Heyecanlı olduğunu belirten Ece Soy, “Çok heyecanlıyım üçüncü kez sınava giriyorum. Bu sefer yapacağımı düşüyorum” dedi. İrem Sultan Karahanlar ise “Çok heyecanlıyım herkese başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Zonguldak merkezde özellikle Ankara yolundaki trafik velileri zorlarken zaman zaman gergin anlar yaşandı.

 

– Zonguldak’ta sınav heyecanı
– Binlerce aday gelecekleri için ter döktü

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için ilk oturum TYT başladı. Saat 10.15’te başlayan sınav heyecanı 135 dakika sürecek.
Zonguldak’ta Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için ilk oturum TYT sınavı okulda adaylar, okul önünde veliler için heyecanlı başladı. Sınava girecek binlerce aday sabahın erken saatlerinde okul önlerine gelerek sınav heyecanı yaşadı. Adaylar sınav salonlarına belgeleri ve kimlikleri kontrol edilerek alındı. Sınav için çocuklarını okul önlerinde bekleyen velilerin heyecanlı oldukları gözlendi. Veliler “Çocuklarımızın geleceği için önemli bir sınav, herkesin büyük umutları var. Çocuklarımızın emekleri zayi olmaz. Umarım bütün öğrenciler başarılı olur” şeklinde konuştu.
TYT’de Türkçe testinde 40, sosyal bilimler testinde tarihten 5, coğrafyadan 5, felsefeden 5, din kültürü ve ahlak bilgisi veya ilave felsefe sorularından 5 olmak üzere toplam 20, temel matematik testinde 40, fizikten 7, kimyadan 7 ve biyolojiden 6 sorunun yer aldığı fen bilimleri testinde de 20 soru yöneltilecek.

0 0 0 0 0 0
reklam
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Zonguldak’ta sınav kuyruğu…

reklam
reklam

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0
reklam
reklam
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.